PARTNER PORTALU
  • BGK

Kolejne Szpitale Przyjazne Kombatantom

  • AZA    11 maja 2011 - 20:25
Kolejne Szpitale Przyjazne Kombatantom

Kolejnych 5 placówek zdrowia z Wielkopolski przystąpi do programu Szpitale Przyjazne Kombatantom.Porozumienie w tej sprawie podpisane zostanie 13 maja w Poznaniu.
Programowi patronuje Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wraz z Przewodniczącym Konwentu Starostów, Lechem Janickim. Tym samym na terenie Wielkopolski działać będzie już 39 ośrodków leczniczych, które przystępując do programu zadeklarowały swoją gotowość do zapewnienia godnych warunków leczenia kombatantom i osobom represjonowanym - nie tylko wypełniając zapisy Konstytucji RP i ustawy z 27 sierpnia 2004 roku, ale przede wszystkim zgodnie z tradycją i względami moralnymi.

W ramach programu Szpitale Przyjazne Kombatantom w każdym szpitalu i większej przychodni powołany zostanie też konsultant ds. kombatantów, który odpowiedzialny będzie za organizację ruchu chorych osób uprzywilejowanych oraz za współpracę z Wojewódzką Radą Kombatantów i Osób Represjonowanych w Poznaniu.

Przypomnijmy, że 9 listopada 2010 roku, podczas podpisania porozumień z pierwszymi 34 wielkopolskimi placówkami zdrowia, Marszałek Marek Woźniak - nawiązując do zbliżającego się Święta Niepodległości - powiedział: „To dzień szacunku dla wszystkich tych, którzy dla Polski poświęcili swoje zdrowie. To najlepsza okazja do złożenia im hołdu i podziękowań. Proszę wszystkich zaangażowanych w to przedsięwzięcie, by jego realizacja była takim codziennym podziękowaniem".

13 maja porozumienie podpiszą: Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kole, Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, NZOZ Szpital w Puszczykowie, Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Środzie Wlkp. oraz Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wolsztynie. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.