Kolejny szpital bez lekarzy. Zamknięto oddział wewnętrzny

W Szpitalu Powiatowym w Kętrzynie lekarze nie przyszli do pracy, bo skończyły im się kontrakty.
Kolejny szpital bez lekarzy. Zamknięto oddział wewnętrzny
W Szpitalu Powiatowym w Kętrzynie trwają poszukiwania nowych specjalistów (Fot. Flickr/Alex E. Proimos)

Dyrekcja lecznicy zdecydowała o zamknięciu interny, ale nie wiadomo co będzie z kolejnymi dwoma oddziałami. Na razie szpital wypisuje pacjentów i przekierowuje chorych do innych placówek - informuje tvp.info

Problem pojawił się pod koniec marca, gdy dyrekcja placówki stanęła przed problemem braku obsady lekarskiej: lekarze, którym skończyły się kontrakty obowiązujące do 31 marca zdecydowali się na odejście.

Trwają poszukiwania nowych specjalistów. Jeśli się nie powiodą, blisko 100 tys. okolicznych mieszkańców, a wkrótce także tysiące turystów pozostaną bez dostępu do leczenia szpitalnego w pobliżu miejsca zamieszkania lub wypoczynku.

Czytaj też: Radom: uda się uratować zagrożone oddziały szpitala?

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Prywatyzacja doprowadziła do upadku wiele firm. Zabrała miejsca pracy. Teraz kolej na upadek szpitali. A niech sie ktoś wypowie na jakim poziomie była obsługa pacjentów w tym szpitalu. Może to i dobrze, że nie przedłużyli kontraktów. W końcu może ktoś uzupełni tą inf. - dlaczego nie przedłużyli ko...ntraktu? rozwiń

pcnt, 2015-04-06 12:09:57 odpowiedz

Ot to co dzisiaj Polskę rujnuje: Nikt już za darmo Nie popracuje. Boć tam gdzie pieniądz Królem się mieni, Każdy o dobro Dba swej kieszeni.

Eterno Vagabundo, 2015-04-03 23:34:47 odpowiedz

STUDNICKI Władysław przewidział to zjawisko blisko 70 lat temu. Nieodpowiedzialna nacja opanowała zawody lekarskie , bankowe i prawnicze. Paradoks polega na tym,że sami swoi pozorują walkę o dobro baranów. Wilk pozostaje wilkiem.

obs1248, 2015-04-03 09:52:57 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE