PARTNER PORTALU
 • BGK

Kolejny szpital bez lekarzy. Zamknięto oddział wewnętrzny

 • tvp.info/Rynek Zdrowia    2 kwietnia 2015 - 16:45
Kolejny szpital bez lekarzy. Zamknięto oddział wewnętrzny

W Szpitalu Powiatowym w Kętrzynie trwają poszukiwania nowych specjalistów (Fot. Flickr/Alex E. Proimos)

W Szpitalu Powiatowym w Kętrzynie lekarze nie przyszli do pracy, bo skończyły im się kontrakty.
Dyrekcja lecznicy zdecydowała o zamknięciu interny, ale nie wiadomo co będzie z kolejnymi dwoma oddziałami. Na razie szpital wypisuje pacjentów i przekierowuje chorych do innych placówek - informuje tvp.info

Problem pojawił się pod koniec marca, gdy dyrekcja placówki stanęła przed problemem braku obsady lekarskiej: lekarze, którym skończyły się kontrakty obowiązujące do 31 marca zdecydowali się na odejście.

Trwają poszukiwania nowych specjalistów. Jeśli się nie powiodą, blisko 100 tys. okolicznych mieszkańców, a wkrótce także tysiące turystów pozostaną bez dostępu do leczenia szpitalnego w pobliżu miejsca zamieszkania lub wypoczynku.

Czytaj też: Radom: uda się uratować zagrożone oddziały szpitala?

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (3)

 • pcnt, 2015-04-06 12:09:57

  Prywatyzacja doprowadziła do upadku wiele firm. Zabrała miejsca pracy. Teraz kolej na upadek szpitali. A niech sie ktoś wypowie na jakim poziomie była obsługa pacjentów w tym szpitalu. Może to i dobrze, że nie przedłużyli kontraktów. W końcu może ktoś uzupełni tą inf. - dlaczego nie przedłużyli ko...ntraktu?  rozwiń
 • Eterno Vagabundo, 2015-04-03 23:34:47

  Ot to co dzisiaj Polskę rujnuje: Nikt już za darmo Nie popracuje. Boć tam gdzie pieniądz Królem się mieni, Każdy o dobro Dba swej kieszeni.
 • obs1248, 2015-04-03 09:52:57

  STUDNICKI Władysław przewidział to zjawisko blisko 70 lat temu. Nieodpowiedzialna nacja opanowała zawody lekarskie , bankowe i prawnicze. Paradoks polega na tym,że sami swoi pozorują walkę o dobro baranów. Wilk pozostaje wilkiem.