PARTNER PORTALU
  • BGK

Komercja ma zwiększyć przychody SPZOZ. O ile?

  • RynekZdrowia.pl    21 czerwca 2017 - 21:51
Komercja ma zwiększyć przychody SPZOZ. O ile?
Wprowadzeni świadczeń komercyjnych zwiększy przychody SPZOZ o 5 proc. czyli 2,062 mld zł. Fot. PTWP

Resort zdrowia ocenił na 2 mld zł rocznie przychody do systemu z tytułu płatnych świadczeń w publicznych szpitalach. Wstrzymane konsultacje zmian ustawy o działalności leczniczej nie przekreślają tego rozwiązania.
Rząd wstrzymał konsultacje publiczne projektu nowelizacji ustawy o działalności leczniczej. Nie przekreśla to jednak całkowicie wprowadzenia możliwości pobierania przez publiczne placówki opłat za leczenie.

Jak tłumaczył we wtorek (20 czerwca) w Sejmie wiceminister Marek Tombarkiewicz, ministerstwo zamierza tylko uszczegółowić zasady takiego rozwiązania.

Zgodnie z oceną skutków regulacji umożliwienie udzielania komercyjnych świadczeń zdrowotnych podmiotom publicznym niebędącym przedsiębiorcami zwiększy ich przychody o 5 proc. czyli 2,062 mld zł - podaje Rzeczpospolita.

Były wiceminister zdrowia Jakub Szulc, ekonomista i dyrektor w EY, przyznaje, że dziś jednak ciężko szacować te sumy, bo nie wiemy, jak będzie wyglądał system. Ekspert nie rozumie też konstrukcji, w której pobiera się opłaty przy ryczałcie przyznawanym szpitalom na zabezpieczenie zdrowotne mieszkańców.

Więcej przeczytasz tutaj. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.