Komfortowo w szpitalu w Chełmży

Zakończyła się rozbudowa Szpitala Powiatowego w Chełmży. W placówce powstało nowe skrzydło budynku, w którym znajdzie się oddział położniczy oraz pediatria.
Komfortowo w szpitalu w Chełmży
Szpital otrzyma również nowoczesny sprzęt i aparatura medyczna. Na realizację wartej 17 mln zł inwestycji urząd marszałkowski (oceń działania marszałka) przeznaczył 5,6 miliona zł wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Powierzchnia szpitala wzrosła z 4 do ponad 6 tysięcy metrów kwadratowych. Parter przeznaczony jest na poradnie specjalistyczne, pracownię tomografii komputerowej oraz izbę przyjęć, na pierwszym piętrze znajdzie się oddział położniczy, a na drugim pediatria.

Chełmżyńska lecznica wzbogaciła się też o ponad 100 sztuk nowego sprzętu. Szpital zakupił m. in.: tomograf komputerowy, cyfrowe aparaty rentgenowskie, zestaw do operacji metodą laparoskopową, aparat kriochirurgiczny, zestaw nowoczesnych fiberoskopów (do gastroskopii, badania dwunastnicy, kolonoskopii oraz bronchofiberoskopii) oraz dwa kompletnie wyposażone stanowiska resuscytacji noworodków.

To kolejny szpital w regionie, który podniósł standard opieki medycznej dzięki środkom pozyskanym z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Łącznie w województwie wsparcie otrzymało szesnaście szpitali powiatowych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

No,no,tak utyskiwano a takie efekty? Kto by to mógł przewidzieć?

Pelnu, 2012-01-13 19:53:04 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE