PARTNER PORTALU
  • BGK

Komisarz buntuje się w sprawie szpitala

  • Gazeta Lubuska/Rynek Zdrowia    21 maja 2010 - 17:25

Samorządy wojewódzkie planowały przekształcenia wielu podległych sobie szpitali. W Międzyrzeczu ten proces może się jednak nie odbyć. Komisarz nie przeprowadzi konsultacji w sprawie likwidacji Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Obrzycku.
Szpital ma zostać przekształcony w spółkę prawa handlowego. Przedtem jednak musi zostać zlikwidowany. Rządzący gminą komisarz nie zamierza podejmować uchwały na ten temat, dlatego nie będzie też konsultacji społecznych.

Decyzje o przekształceniu szpitala w spółkę podjęli już radni sejmiku wojewódzkiego na wniosek zarządu. Dlatego od kilku tygodni rady gmin i powiatów w całym województwie podejmują uchwały w sprawie likwidacji placówki.

Od lipca gminą rządzi komisarz Marian Sierpatowski, który zastępuje w ratuszu burmistrza i radnych zawieszonych przez premiera.

Zdaniem komisarza, konsultacje nie są potrzebne, gdyż nie zamierza podejmować uchwały w sprawie likwidacji szpitala. Twierdzi, że nie ma takiego obowiązku.

Jak przypomina Gazeta Lubuska, powołując się na zdanie wicemarszałek Elżbiety Polak, przekształcenie placówki może ją uratować przez zadłużaniem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.