PARTNER PORTALU
  • BGK

Komornicy grożą szpitalom

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    24 sierpnia 2011 - 06:46
Komornicy grożą szpitalom

Rośnie liczba szpitali, których konta zajmują komornicy. Placówki medyczne mogą wystąpić do sądu o obniżenie kosztów egzekucji długu.
Po trzech latach względnego spokoju komornicy znowu wkraczają do zadłużonych szpitali. Placówki w najtrudniejszej sytuacji finansowej zaczynają tracić płynność. Obecnie są jednak lepiej chronione przed komornikami niż jeszcze przed rokiem – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Czytaj też: Komornik zajął pieniądze na zakup ambulansu

Szpital może wystąpić do sądu o obniżenie kosztów egzekucji komorniczej. Dzięki temu więcej pieniędzy zostanie mu na leczenie pacjentów czy wypłaty dla pracowników.

Czytaj też:  Łódzkiej lecznicy grozi komornik

Nieuchronność przekształceń zadłużonych szpitali oraz możliwość ich upadłości powoduje strach wierzycieli, że nie odzyskają swoich należności. Wierzyciele usztywnili swoje stanowisko i niełatwo jest wynegocjować rozłożenie płatności na raty lub odroczenie spłaty długów o kilka miesięcy.

Obawy dostawców leków i sprzętu do szpitali mogą spowodować, że częściej będą korzystać z usług komorników. Tendencja wzrostowa w liczbie zajęć pojawiła się już w ubiegłym roku – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Łupek, 2011-08-24 09:04:51

    Zawsze lepsze są negocjacje niż bezwzględna egzekucja !!