PARTNER PORTALU
  • BGK

Koncesje na poszukiwanie wód leczniczych

  • PAP    12 listopada 2010 - 10:26
Koncesje na poszukiwanie wód leczniczych

Siedem koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie wód leczniczych wydano w Polsce do 1 listopada - wynika z informacji ministerstwa środowiska, które wydaje takie dokumenty.
Obowiązują 54 koncesje na wydobywanie takich wód. Większość z siedmiu koncesji na poszukiwanie wód leczniczych wydano na teren woj. małopolskiego. Dwie koncesje poszukiwawcze ma tam Spółdzielnia Pracy Piwniczanka Zakład Produkcji Naturalnej Wody Mineralnej z Piwnicznej Zdrój, po jednej Spółdzielnia Pracy "Muszynianka" z Muszyny i firma Masspol z Nowego Sącza. W woj. warmińsko-mazurskim (Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gołdapi), kujawsko-pomorskim (Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Inowrocławiu) i świętokrzyskim (Hydrogeotechnika z Kielc) wydano po jednej koncesji.

Do tej pory wydano w kraju 54 koncesje na wydobywanie wód leczniczych. Większość z nich posiadają uzdrowiska.

Najwięcej wydanych koncesji wydobywczych - siedemnaście - obejmuje woj. małopolskie, jedenaście jest na Dolnym Śląsku. Po pięć koncesji mają woj. świętokrzyskie i zachodniopomorskie, a po cztery podkarpackie i śląskie. Trzy koncesje wydano dla ujęć wód leczniczych w woj. kujawsko-pomorskim, dwie w woj. pomorskim, w po jednej w woj. lubelskim, łódzkim i mazowieckim.

Obowiązuje też jedna koncesja na wydobywanie solanek - w województwie małopolskim ma ją Zakład Przeróbki Solanek Jodowo-Bromowych "Salco" - oraz osiem koncesji dla uzdrowisk na wydobywanie torfów leczniczych - trzy w woj. zachodniopomorskim (Kamień Pomorski, Kołobrzeg, Połczyn-Zdrój), dwie w woj. śląskim (Ustroń, Goczałkowice-Zdrój) i po jednej w woj. pomorskim (Ustka), podkarpackim (Horyniec-Zdrój) i kujawsko-pomorskim (Wieniec Zdrój).

Czytaj też:

Maszty komórkowe w uzdrowiskach

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.