PARTNER PORTALU
  • BGK

Kończy się modernizacja Szpitala Klinicznego im. Mielęckiego w Katowicach

  • bad/PAP    11 września 2016 - 14:50
Kończy się modernizacja Szpitala Klinicznego im. Mielęckiego w Katowicach
Koszt inwestycji budowlanych to 38,5 mln zł, wyposażenia - 36 mln zł. Fot. mat. prasowe

W przyszłym roku zakończy się trwająca od 2009 r. modernizacja Szpitala Klinicznego im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Koszt inwestycji budowlanych to 38,5 mln zł, wyposażenia - 36 mln zł.
"Tak gruntowną modernizację budynków i infrastruktury technicznej wymusił dynamiczny rozwój naszej placówki, rosnące wymagania pacjentów oraz kolejne regulacje ustawowe. W naszym przypadku proces modernizacyjny jest bardzo skomplikowany, bo dotyczy zabytkowych, ponadstuletnich budynków. Wiąże się przez to z wyższymi kosztami. Co istotne, przez cały okres prac żaden z oddziałów szpitala nie przerwał swej działalności. Wszystkie zmodernizowane oddziały są teraz jednymi z najnowocześniejszych w regionie" - powiedział PAP dyrektor szpitala dr Włodzimierz Dziubdziela.

Gruntowną modernizację przeszły już: Oddział Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Transplantacyjnej, Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Oddział Dermatologii, Oddział Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych, IV i V piętro Oddziału Hematologii i Transplantacji Szpiku, wkrótce wyremontowane zostanie też jego III piętro.

Właśnie zakończyła się modernizacja Oddziału Dermatologii. Wyremontowano wszystkie pomieszczenia oddziału: wymieniono podłogi, okładziny ścienne, drzwi, instalacje wodno-kanalizacyjne i elektryczne. Każda sala chorych ma teraz własną łazienkę, klimatyzację oraz bezpłatną telewizję. Gabinet dermatochirurgii został wyposażony w nowy sprzęt medyczny, m.in. stół operacyjny, lampę operacyjną i fotel zabiegowy. W budynku, w którym mieści się oddział, zamontowano instalację przeciwpożarową oraz system oddymiania klatki schodowej. Stary wyeksploatowany dźwig został wymieniony na nowoczesną, dostosowaną dla osób niepełnosprawnych windę z systemem głośnomówiącym.

"Prace modernizacyjne trwały pół roku. Nie zakłóciły normalnej pracy oddziału. Jego remont kosztował ponad 6,1 mln zł. W całości został sfinansowane ze środków własnych szpitala" - podkreślił dyrektor.

Z sumy 74 mln zł, przeznaczonych w ostatnich latach na modernizację w katowickim szpitalu, większość - ponad 42 mln zł - to środki własne szpitala, 32 mln zł udało się pozyskać z innych źródeł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.