PARTNER PORTALU
  • BGK

Konflikt w szpitalu. Lekarze odchodzą z pracy

  • RynekZdrowia.pl    30 czerwca 2016 - 19:43
Konflikt w szpitalu. Lekarze odchodzą z pracy

16 lekarzy ze szpitala w Poniatowej odchodzi z pracy. (fot. PTWP)

• W czwartek (30 czerwca) odbyła się nadzwyczajna sesja rady powiatu opolskiego (województwo lubelskie).
• Była poświęcona sytuacji w szpitalu w Poniatowej, z którego 1 lipca odchodzi z pracy 16 lekarzy.
Spór na linii prezes szpitala - lekarze nie został rozwiązany. Jak wynika z relacji TVP Lublin, starosta przekonywał, że sytuacja jest opanowana, a prezes samorządowego szpitala, że jutro pacjentami będzie miał się kto opiekować. Innego zdania byli opozycyjni radni, którzy obawiają się, że od piątku (1 lipca) opieka nad pacjentami nie będzie wystarczająca. Uważają, że starosta nie dołożył wszelkich starań, by konflikt rozwiązać.

Lekarze domagali się od władz powiatu opolskiego, który jest właścicielem szpitala, dymisji prezesa Roberta Lisa. Zarzucają mu nieprawidłowości organizacyjne oraz brak współpracy z zespołem. Na znak protestu złożyli wypowiedzenia.

Dwa lata temu szpital w Poniatowej przekształcił się ze SPZOZ w spółkę prawa handlowego. Sto procent udziałów ma w niej opolskie starostwo powiatowe.

Wiosną 16 lekarzy podpisało się pod wnioskiem do starosty o odwołanie ze stanowiska prezesa Powiatowego Centrum Zdrowia w Opolu Lubelskim, które zarządza poniatowskim szpitalem. Wniosek pozostał bez odpowiedzi, dlatego lekarze złożyli wypowiedzenia. Czwartek (30 czerwca) jest ich ostatnim dniem pracy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.