PARTNER PORTALU
  • BGK

Kongres Uzdrowisk Polskich: wyzwania i szanse

  • pt    7 października 2015 - 13:06
Kongres Uzdrowisk Polskich: wyzwania i szanse

Tegoroczny Kongres Uzdrowisk Polskich odbywał się w Inowrocławiu

W Inowrocławiu obradowali uczestnicy XXIV Kongresu Uzdrowisk Polskich. Mottem tegorocznego Kongresu było hasło: „Uzdrowiska Polskie – Wyzwania i Szanse”. Patronat honorowy nad XXIV Kongresem Uzdrowisk Polskich objął Minister Zdrowia Marian Zembala.




Kongres Uzdrowisk Polskich corocznie gromadzi liczną grupę uczestników i gości związanych z uzdrowiskami: przedstawicieli władz administracji rządowej i samorządowej, środowisk naukowych i medycznych, zarządzających przedsiębiorstwami uzdrowiskowymi, hotelami oraz władze i członków organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz branży uzdrowiskowej.

Kongres od wielu lat organizowany jest przez trzy organizacje: Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP, Stowarzyszenie Unia Uzdrowisk Polskich oraz Izbę Gospodarczą Uzdrowiska Polskie.

W roku bieżącym organizatorem wiodącym było Stowarzyszenie Gmin Uzdrowiskowych RP mające siedzibę w Krynicy Zdroju. Współorganizatorem i gospodarzem spotkania było miasto Inowrocław.

Zasłużeni dla rozwoju uzdrowisk

Tradycyjnie Kongres Uzdrowisk Polskich jest okazją do uhonorowania osób i instytucji szczególnie zasłużonych dla rozwoju gmin uzdrowiskowych i uzdrowisk.

W roku 2015 Statuetki Asklepiosa otrzymali:

Ryszard Brejza (prezydent Inowrocławia), za wybitne zasługi dla rozwoju gmin uzdrowiskowych - w szczególności za rozwój uzdrowiska i rewitalizację Parku Solankowego 

Adam Pałys (wójt Solca Zdroju), za wybitne zasługi dla rozwoju gmin uzdrowiskowych – za podejmowanie nowatorskich rozwiązań i realizację projektów inwestycyjnych przyczyniających się do zwiększenia atrakcyjności gminy,

Bogusława Michalak-Trybus (dyrektor Sanatorium Uzdrowiskowego Piast w Iwonicz Zdroju), za zasługi dla rozwoju i funkcjonowania uzdrowisk - znakomita propagatorka uzdrowisk,

Tadeusz Grela (przewodniczący oraz członek Rady Nadzorczej IG „Uzdrowiska Polskie”), za zasługi dla rozwoju i funkcjonowania uzdrowisk, którego trud i zaangażowanie przyczyniły się do rozwoju i ugruntowania mocnej pozycji IG „Uzdrowiska Polskie”,

Teresa Latour (doktor nauk farmaceutycznych, kierownik Zakładu Tworzyw Uzdrowiskowych w Narodowym Instytucie Zdrowia Publicznego w Warszawie) - za działalność na rzecz lecznictwa uzdrowiskowego, znany i uznany specjalista z zakresu wód mineralnych i źródlanych.

Zasady finansowania lecznictwa uzdrowiskowego

Tematy przygotowanych sesji plenarnych dotyczyły kwestii niezwykle ważnych dla całego środowiska uzdrowiskowego, w tym zasad finansowania lecznictwa uzdrowiskowego na najbliższe lata, konieczności opracowania i wprowadzenia procedur oraz standaryzacji w lecznictwie uzdrowiskowym, optymalnego wykorzystania naturalnych surowców leczniczych i urządzeń lecznictwa uzdrowiskowego w miejscowościach uzdrowiskowych oraz możliwości współpracy i pozyskania środków w ramach przyszłych programów unijnych.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.