PARTNER PORTALU
  • BGK

Kongres Wyzwań Zdrowotnych: 18-20 lutego wielka debata o ochronie zdrowia

  • Rynek Zdrowia    13 stycznia 2016 - 17:11
Kongres Wyzwań Zdrowotnych: 18-20 lutego wielka debata o ochronie zdrowia
Konferencja prasowa zapowiadająca Kongres Wyzwań Zdrowotnych odbyła się 13 styczna w MCK w Katowicach. Fot. Michał Oleksy/PTWP

Ponad 40 sesji poświęconych różnym aspektom polityki zdrowotnej i medycyny z udziałem ok. 250 specjalistów, polityków i ekspertów złoży się na Kongres Wyzwań Zdrowotnych, który odbędzie się w dniach od 18 do 20 lutego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Kongres Wyzwań Zdrowotnych (HCC, Health Challenges Congress) jest inicjatywą, która ma umożliwić szeroką debatę środowisk mających wpływ na kształt polityki zdrowotnej, organizację systemu ochrony zdrowia oraz jakość i dostępność świadczeń zdrowotnych. Organizatorzy przewidzieli też dzień otwarty - dla pacjentów.

- W regionie śląskim, są dwa bardzo mocne zagłębia - jedno to przemysłowe, gospodarcze, a drugi obszar, w którym mamy szczególne kompetencje i możliwości, to medycyna. Patrząc na wyzwania zdrowotne naszego kraju, rzeczywiście jest o czym rozmawiać - mówił prezes organizującej kongres Grupy PTWP Wojciech Kuśpik.

Wiceprezydent Katowic Bogumił Sobula, zauważył, że kongres będzie odbywał się w mieście, które chce określać się jako smart city, czyli miasto inteligentne, które wie jak reagować m.in. na potrzeby w ochronie zdrowia. Przypomniał, że najbliższe lata przyniosą bardzo ważne zmiany w strukturze demograficznej społeczeństwa. Medycyna musi na te zmiany właściwie odpowiedzieć.

Kongres będzie się składał z dwóch części. Pierwsza cześć z udziałem głównie polityków, lekarzy ekspertów i przedstawicieli środowisk biznesowych, w dniach 18 i 19 lutego będzie dotyczyła szerokiego spectrum wyzwań stojących przed szeroko rozumianą sferą organizacji ochrony zdrowia oraz poszczególnymi dziedzinami medycyny. Druga część konferencji, przewidziana w sobotę (20 lutego) stanie się dniem otwartym dla wszystkich mieszkańców województw śląskiego.

- Spodziewamy się około 10 tys. mieszkańców aglomeracji śląskiej, którzy zechcą skorzystać z porad w różnych dziedzinach medycyny, będą też mogli przysłuchiwać się otwartym wykładom, a nawet posłuchać jak o swojej wygranej walce z chorobą opowiadają znane postaci ze świata kultury i sportu - dodał Wojciech Kuta, redaktor naczelny miesięcznika Rynek Zdrowia.

Cały artykuł czytaj na Rynekzdrowia.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Aktywna Mobilność, 2016-01-14 09:10:44

    ciekawe, czy wśród wyzwań ochrony zdrowia pojawi się pro-samochodowy model rozwoju aglomeracji, powodujący wydłużenie codziennych dojazdów i zwiększenie skłonności rodziców do podwożenia swoich pociech do szkół i przedszkoli samochodami, co znakomicie zwiększa obciążenie sieci ulicznej miast i aglom...eracji w porannych godzinach szczytu. Przypadki nadwagi i otyłości wśród dzieci rosną w Polsce w zastraszającym tempie, jakie są tego skutki zdrowotne i koszty dla kolejnych pokoleń lepiej nie mówić....  rozwiń
  • Damian, 2016-01-13 19:32:04

    3Polecam artykuł Max Kolonko, który pokazuje, że Komorowski wraz z PO przez lata okradali Polskę i byli na usługach Niemców!!! Powinni za to wszystko odpowiedzieć przed nami, prawdziwymi POLAKAMI. Nie dajmy sobie dłużej mydlić oczu przez te niemieckie media. CZYTAJCIE JAK BYŁO!! bookstar.pl/8538...  rozwiń