PARTNER PORTALU
  • BGK

Koniec problemów z transportem chorych

  • suwalki24.pl    3 kwietnia 2012 - 12:31

Od 30. marca sejneński SP ZOZ ma już karetkę transportową i to z wyposażeniem do transportu noworodków.
– To koniec naszych problemów z transportem chorych z naszego szpitala na badania diagnostyczne czy konsultacje do innych placówek – mówi Waldemar Kwaterski, dyrektor SP ZOZ.

– Przepisy bowiem nie pozwalają na transport chorego przyjętego na nasz oddział do innego szpitala normalną karetką ratunkową. Samochód, którym dysponowaliśmy służył nam już 11 lat, przejechał ponad 500 tysięcy kilometrów. Swoje zrobił i czas było go zmienić na nowy model.

Za 207 tysięcy kupiliśmy „prosto spod igły” volksvagena T5, do tego za 26 tysięcy dokupiliśmy inkubator spełniający wszystkie parametry do przewozu noworodków.

Dodajmy, że jedyną karetką do przewozu noworodków używaną na terenie województwa podlaskiego dysponował dotychczas ... Białystok (zabierz głos/oceń prezydenta). Sejny są zatem drugim ośrodkiem w regionie mogącym wykonywać i świadczyć, w razie potrzeby, takie usługi transportowe dla szpitali np. w Suwałkach (zabierz głos/oceń prezydenta), Augustowie czy Grajewie.

Z kwoty 207 tys. zł zapłaconej za nowa karetkę 100 tys. pochodzi z umorzenia przez WFOŚiGW części kredytu na termomodernizację szpitala, a 107 tys. ze środków własnych SP ZOZ (podobnie jak cała kwota za inkubator do przewozu noworodków).
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.