PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs na dyrektora powiatowego szpitala

  • sztafeta.pl    15 kwietnia 2013 - 20:57
Konkurs na dyrektora powiatowego szpitala

Do 15 maja mogą składać dokumenty kandydaci na stanowisko dyrektora Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli. Szefa placówki medycznej poznamy najprawdopodobniej końcem maja.
Wymagania formalne stawiane kandydatom nie są wygórowane. Trzeba mieć wyższe wykształcenie, „wiedzę i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków kierownika podmiotu leczniczego", co najmniej 5-letni staż na stanowisku kierowniczym lub ukończone studia o tej specjalności i 3-letni czas pracy. Kandydat powinien także wśród kilku wymaganych dokumentów złożyć swoją koncepcję funkcjonowania szpitala.

7-osobowa komisja konkursowa po spłynięciu wszystkich ofert, nie tylko je przejrzy czy kandydacie spełniają formalne oczekiwania, ale będzie chciała się z każdym z nich spotkać. Dopiero po indywidualnych rozmowach wybierze dyrektora lecznicy. - Chcemy wybrać nie szybko, a dobrze. Nazwisko osoby, która pokieruje szpitalem będzie najpewniej znana pod koniec maja - mówi Robert Fila, stalowowolski starosta i jednocześnie przewodniczący konkursowej komisji. - Przed dyrektorem naprawdę sporo pracy i trudne wyzwania, będzie musiał się zmierzyć z zawartymi wcześniej zobowiązaniami i restrukturyzacją - mówi Robert Fila.

W mieście, aż huczy od domysłów, kto miałby zostać dyrektorem. Nadal jednak nie wiadomo czy w konkursie weźmie udział Roman Ryznar, zastępca dyrektora, który pod nieobecność szefa placówki, który został zwolniony, go zastępuje. - Nie wypowiadam się w tej sprawie - już od kilku miesięcy jak mantrę powtarza Roman Ryznar. Podobnie było, gdy pytaliśmy go o to w środę 10 kwietnia i w poniedziałek 15 kwietnia.

- Ja też nie wiem czy pan Ryznar wystartuje, najważniejsze jest to, że do czasu powołania dyrektora przez komisję, on pełni jego obowiązki. A czy ktoś inny już pytał o posadę dyrektora? Nie mnie - mówi starosta Fila.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.