PARTNER PORTALU
  • BGK

Konkurs na in vitro rozstrzygnięto

  • PAP    18 marca 2013 - 12:20
Konkurs na in vitro rozstrzygnięto

Osiem placówek leczniczych z całego kraju będzie w 2013 roku realizować program leczenia niepłodności metodą in vitro skierowany do mieszkańców Częstochowy.
W tym roku przewidziano na ten cel 150 tys. zł. Podmioty lecznicze - w tym m.in. kliniki i ośrodki położniczo-ginekologiczne - wyspecjalizowane w leczeniu niepłodności metodą in vitro z Katowic, Wrocławia, Warszawy, Białegostoku, Krakowa i Łodzi, zostały wyłonione w konkursie. Częstochowski samorząd ogłosił go w połowie lutego.

Czytaj też: Konkurs na realizację programu in vitro w Częstochowie

Pieniądze na realizację programu leczenia niepłodności metodą in vitro w wysokości 150 tys. zł zostały zabezpieczone w budżecie miasta.

Dofinansowanie może otrzymać 50 par. Mogą się o nie ubiegać małżeństwa - mieszkańcy Częstochowy - które wyczerpały wcześniej inne możliwości leczenia (wymagany wiek kobiety to 20-37 lat).

Przysługuje im możliwość jednorazowego dofinansowania do zabiegu zapłodnienia pozaustrojowego w wysokości 3 tys. zł pod warunkiem przeprowadzenia co najmniej jednej procedury. Pozostałe koszty ponoszą pacjenci.

Jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Miasta w Częstochowie nabór par zainteresowanych udziałem w programie rozpocznie się na początku przyszłego tygodnia.

Konkurs na realizację programu leczenia niepłodności metodą in vitro adresowany był do podmiotów leczniczych świadczących usługi medyczne, które realizują m.in. europejski program monitoringu wyników leczenia metodami zapłodnienia pozaustrojowego, zapewniają możliwość leczenia niepłodności tymi metodami od co najmniej dwóch lat, dysponują doświadczoną kadrą oraz aparaturą, wykonały w ostatnich latach co najmniej 200 takich procedur rocznie.

Uchwała, która ustanawia program dofinansowania in vitro, została przyjęta w październiku 2012 roku. Program „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Częstochowy w latach 2012-2014" ruszył pod koniec ubiegłego roku.

Do udziału w nim zakwalifikowano 12 spośród ponad 30 par. Każda z nich otrzymała dofinansowanie w wysokości 3 tys. zł z budżetu miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.