Konta szpitala w Gostyninie-Kruku znów zajęte

Na wniosek wierzycieli komornicy zajęli konta szpitala w Gostyninie-Kruku (Mazowieckie). Podobna sytuacja miała miejsce w marcu. Starostwo nadal zabiega o pozyskanie operatora zewnętrznego, czyli podmiotu, który miałby wydzierżawić majątek szpitala.
Konta szpitala w Gostyninie-Kruku znów zajęte

Dyrektor placówki, która należy do samodzielnego publicznego zespołu zakładów opieki zdrowotnej, Krzysztof Jaworski, zajmujący to stanowisko od maja 2011 r., złożył rezygnację.

Czytaj też: Szpital nie wypłacił pracownikom pensji

Krzysztof Osmański, zastępca dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych szpitala, powiedział w czwartek PAP, że obecna sytuacja finansowa placówki jest "bardzo ciężka, wręcz tragiczna". Wśród wierzycieli jest m.in. ZUS.

"Zajęcia komornicze, które mamy w tej chwili znów powodują zagrożenie wynagrodzenia na najbliższy termin płatności, czyli 10 sierpnia" - powiedział Osmański.

Dodał, że zajęcia prowadzi kilku komorników, a jeden z nich wszczął postępowanie zabezpieczające, co oznacza, że uwolnienie środków na wynagrodzenia możliwe jest za pośrednictwem sądu.

"Oczekujemy w tej chwili na decyzję sądu, co do uwolnienia kwot na wynagrodzenia i wysokości tych kwot" - zaznaczył.

Osmański zapewnił, że szpital pracuje normalnie.

"Pracujemy pełną parą. Cały personel rozumie sytuację i staje na wysokości zadania. Mamy zapasy, które kurczą się, ale dajemy radę. Jest ciężko, ale nie jest jeszcze tragicznie na tyle, żebyśmy musieli decydować o stanie ewakuacji czy zamykaniu szpitala" - powiedział Osmański.

Przyznał, że placówka, której jedynym źródłem dochodu jest NFZ, odnotowuje nawet wzrost liczby pacjentów.

Wicestarosta gostyniński Andrzej Kujawski podkreślił, że starostwo podejmuje wszelkie działania w celu odblokowania kont placówki.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE