PARTNER PORTALU
  • BGK

Kontrola we Wrocławskim szpitalu. Co ustalił marszałek?

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Wrocławska    23 stycznia 2018 - 06:56
Kontrola we Wrocławskim szpitalu. Co ustalił marszałek?
Ustalono, że zarządzenie zostało wydane zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa (fot.pixabay)

Zakończyła się kontrola w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu, gdzie dyrektor do odwołania zarządził wstrzymanie urlopów, wyjazdów na kursy i szkolenia. Urząd marszałkowski stwierdził, że wszystko jest zgodne z prawem.
11 stycznia dyrektor szpitala prof. Wojciech Witkiewicz wydał zarządzenie, w którym wstrzymał do odwołania wszystkim lekarzom wyjazdy na urlopy, kursy i szkolenia ”w związku z mogącym nastąpić brakiem zapewnienia obsady lekarskiej na oddziałach szpitalnych”. Stało się to po tym jak 116 rezydentów i 144 specjalistów wypowiedziało i nie podpisało na rok 2018 klauzuli opt-out.

Wicemarszałek województwa Jerzy Michalak zadeklarował publicznie, że wyśle do placówki kontrolę. W poniedziałek (22 stycznia) kontrola się zakończyła.

- Ustalono, że zarządzenie zostało wydane zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa, tj. kodeksem pracy oraz ustawą o działalności leczniczej i uregulowaniami wewnętrznymi - tłumaczy Michał Nowakowski, rzecznik urzędu marszałkowskiego i dodaje, że intencją dyrektora jest zapewnienie pacjentom bezpieczeństwa.

Komentarze pod zarządzeniem dyrektora, które upubliczniono w sieci, są krytyczne wobec dyrektora i pokontrolnych ustaleń - informuje gazetawroclawska.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.