PARTNER PORTALU
  • BGK

Kontrolerzy z urzędu marszałkowskiego sprawdzili szpitalne dania

  • Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia    20 stycznia 2014 - 11:13
Kontrolerzy z urzędu marszałkowskiego sprawdzili szpitalne dania

Kontrola przeprowadzona w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie wykazała między innymi, że potrawy docierają do pacjentów zbyt późno, są zimne i niedoważone.
Dyrekcja lecznicy nie zgadza z takimi ocenami. Pacjentów żywią dwie firmy - Catermed z Krakowa i Rebus z Dąbrowy Chotomowskiej pod Legionowem na Mazowszu.

 Kontrolerzy z urzędu marszałkowskiego sprawdzili cały 2012 rok. Lista błędów i niedociągnięć w żywieniu pacjentów jest długa. W przeciągu całego roku wewnętrzne służby szpitala tylko dwa razy sprawdziły warunki sanitarne i higieniczne panujące w kuchni. Nie pobierano żadnych próbek do badań. Poza tym, zdaniem kontrolerów, szpital nieprawidłowo odnotowywał wypisy pacjentów i przygotowywane były dania dla ludzi, których na oddziałach już nie było.

Dyrekcja lecznicy nie zgadza się z zarzutami - uważa, że kontrole były i to dość częste. Bo mimo że wewnętrzne służby szpitala nie sprawdzały posiłków za często, to robił to powiatowy inspektor sanitarny. Do kuchni w 2012 roku zaglądał aż dziewięć razy. Poza tym firma prowadząca kuchnię wdrożyła system HACCP.

Więcej: www.gazeta.pl

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • ATEM, 2014-01-29 14:37:01

    -- żywienie w szpitalach -- nauka światowa dała olbrzymie środki , na Zakłady lecznicze i rehabilitacyjne ,sanatoria ,uzdrowiska , na nowoczesne metody leczenie biologiczne ,,które przedstawiliśmy w uczelni medycznej w poznaniu , etapowo przedstawiałem ,, ... --- DIZIRUCI -TERAPIA czyli dieta ekologiczna ,zioła i ruch czyli masaże i ćwiczenia - każdy powiat miał mieć gminę do zaopatrzenia w/w , i powołał nowe instytucje do wykonania ,, najpierw jest przeznaczona dla pacjentów którym medycyna nie potrafi pomóc , po bezwładach centralnych i po ok 10 złamaniach i urazach , w 42 dni ,to niewyobrażalny poziom ,,nauka uprzednie metody i przepisy uchyliła leczy wg mojej wiedzy ,, środki dała na stare gatunki ,, inaczej nie chcieli sformułować bo na biologi się nie znają ,i to są środki dla 1 powiatu bym przekazał wiedzę , polecili poszukać region na centrum nauki światowej ,,jest pomorze ,,za przedstawienie im będzie finansować medycynę ,opracowali roboty , jak im kazałem ,i cała ekologię , i technologie na najwyższym poziomie ,,,środki otrzymujemy od nauki za wkład do nauki światowej ,,,,,,,,  rozwiń