PARTNER PORTALU
  • BGK

Koszalin dofinansuje Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej

  • PAP/AH    16 marca 2018 - 12:47
Koszalin dofinansuje Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej
Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej dla pielęgniarek w koszalińskiej uczelni będzie jednym z 30 w Polsce i jedynym na Pomorzu Środkowym. (Fot. akademiapp.mz.gov.pl)

Samorząd Koszalina dofinansuje adaptację pomieszczeń dla tworzonego Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koszalinie. 180 tys. zł w formie dotacji trafi do marszałka województwa.
Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej dla pielęgniarek w koszalińskiej uczelni będzie jednym z 30 w Polsce i jedynym na Pomorzu Środkowym. Centrum ma zacząć działać w październiku, czyli w nowym roku akademickim.

Pieniądze na realizację projektu i tym samym utworzenie MCSM uczelnia pozyskała z ministerstwa zdrowia i funduszy unijnych. Łącznie to kwota ponad 2,5 mln zł. Podczas czwartkowej sesji większość radnych zgodziła się za pośrednictwem marszałka przekazać 180 tys. zł PWSZ na adaptację pomieszczeń, w których powstanie MCSM oraz na polepszenie jakości kształcenia uczelni.

Samorząd województwa już przekazał na ten sam cel 200 tys. zł.

Jak poinformował na sesji w czwartek rektor PWSZ w Koszalinie dr Jan Kuriata, MCSM składać się będzie z siedmiu pomieszczeń, w tym jednego, będącego imitacją rzeczywistej sali operacyjnej, które połączone zostanie z salą egzaminacyjną. Centrum wyposażone zostanie w specjalistyczne fantomy, każdy wart co najmniej 100 tys. dolarów. To na nich uczyć się będą kandydaci na pielęgniarzy i pielęgniarki.

PWSZ w Koszalinie kształci 115 kandydatów na pielęgniarzy i pielęgniarki oraz ok. 100 ratowników medycznych. Oferuje też studia niestacjonarne na kierunku pielęgniarskim. Wszyscy ci studenci będą korzystać z MCSM. Uczelnia od 2017 r. kształci również w kierunkach: kosmetologia, dietetyka, bezpieczeństwo narodowe oraz oferuje 5-letnie jednolite studia magisterskie z fizykoterapii. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.