PARTNER PORTALU
  • BGK

Koszalin: Lotnicze Pogotowie Ratunkowe rozpoczęło dyżur nadmorski

  • PAP/AT    2 czerwca 2017 - 07:17
Koszalin: Lotnicze Pogotowie Ratunkowe rozpoczęło dyżur nadmorski
Dyżur zespołu medycznego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego będzie pełniony codziennie od godz. 7 rano do godz. 20 (fot.mat.pras.)

Śmigłowiec wraz z załogą medyczną rozpoczął sezonowy dyżur w bazie w Koszalinie (Zachodniopomorskie) – poinformował rzecznik Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
"Odpowiadamy na wszelkie wezwania do osób znajdujących się w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia" - powiedziała rzecznik Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Justyna Sochacka. "Nasz specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego interweniuje w przypadkach nagłych urazów, upadków z wysokości czy wypadków komunikacyjnych" - wyjaśniła.

Jak zaznaczyła Sochacka, baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Koszalinie jest jedyną w Polsce, uruchamianą na okres wakacji. "Od 1 czerwca do 5 września br. na lotnisku w Zegrzu Pomorskim swój dyżur pełnić będzie śmigłowiec wraz z załogą, składającą się z pilota, lekarza i ratownika medycznego. Wzmożony ruch turystyczny to wzrost liczby wypadków i nagłych zdarzeń, które wymagają naszej interwencji" - dodała.

Dyżur zespołu medycznego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego będzie pełniony codziennie od godz. 7 rano do godz. 20.

"Podstawowy promień naszego działania to 60 km, wówczas nasza gotowości do startu po otrzymaniu wezwania jest do 3 minut. Realizujemy także loty na dłuższych dystansach. Kiedy jesteśmy wezwani na odcinek do 130 km, wtedy nasza gotowość do startu może zwiększyć się do 6 minut" - powiedziała Sochacka.

Podkreśliła, że Lotnicze Pogotowie Ratunkowe jest również do dyspozycji w ramach transportów szpitalnych na dłuższe odległości, kiedy to pacjenci są przewożeni do szpitali o większych możliwościach diagnostyczno-leczniczych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.