PARTNER PORTALU
  • BGK

Krajowy konsultant okulistyki odwołany

  • PAP    17 sierpnia 2012 - 14:09
Krajowy konsultant okulistyki odwołany

Minister zdrowia odwołał prof. Jerzego Szaflika ze stanowisk: konsultanta krajowego w dziedzinie okulistyki oraz szefa Banku Tkanek Oka w Warszawie.
Poinformowała o tym w piątek rzeczniczka prasowa MZ Agnieszka Gołąbek. Minister złożył też zawiadomienie do CBA. Gołąbek pytana o powody odwołania, wyjaśniła, że chodzi o „niejasności proceduralne w zakresie przeszczepu rogówki w Polsce”. Dodała, że Bartosz Arłukowicz złożył zawiadomienie w tej sprawie do Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Służby prasowe CBA potwierdziły, że w piątek do biura wpłynęły „pewne informacje w sprawie”. Będą one teraz analizowane i weryfikowane przez funkcjonariuszy Biura.

Jak powiedziała Gołąbek wraz z odwołaniem z funkcji konsultanta krajowego, Szaflik nie będzie również członkiem Krajowej Rady Transplantacyjnej. Od piątku, decyzją ministra zdrowia, obowiązki konsultanta krajowego w dziedzinie okulistyki pełni prof. Edward Wylęgała, ordynator oddziału okulistyki w Okręgowym Szpitalu Kolejowym w Katowicach.

Szaflik jest m.in. pomysłodawcą i inicjatorem budowy Samodzielnego Publicznego Klinicznego Szpitala Okulistycznego w Warszawie. Szpital został utworzony na podstawie zarządzenia Ministra Zdrowia i Opieki Społecznej z 1998 r., a Szaflik pełni funkcję dyrektora placówki. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.