PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków: Szpital dziecięcy zaszczepi swój personel przeciw krztuścowi

  • RynekZdrowia.pl    19 lutego 2016 - 13:50
Kraków: Szpital dziecięcy zaszczepi swój personel przeciw krztuścowi
Profilaktyka zakażeń krztuścem obejmie głównie lekarzy i pielęgniarki Oddziału Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka oraz pozostałych oddziałów niemowlęcych. (Fot. Shutterstock)

Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie-Prokocimiu rozpoczął szczepienia personelu medycznego przeciw krztuścowi. To jedna z pierwszych takich akcji w Polsce.
Jak podaje szpital, celem akcji jest zwiększenie bezpieczeństwa hospitalizowanych wcześniaków i niemowląt. Profilaktyka zakażeń krztuścem obejmie głównie lekarzy i pielęgniarki Oddziału Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka oraz pozostałych oddziałów niemowlęcych.

Zaszczepionych zostanie 130 osób. Akcja ta jest całkowicie finansowana przez Fundację ''O Zdrowie Dziecka'' ze środków zebranych z 1 proc. podatku. Koszt szczepień wyniósł 9,9 tys. zł.

- Krztusiec jest szczególnie niebezpieczny dla hospitalizowanych wcześniaków i niemowląt. Aby ich zabezpieczyć stosuje się tzw. strategię ochronnego kokonu, polegającą na zaszczepieniu personelu medycznego - wyjaśnia prof. Przemko Kwinta, kierownik Oddziału Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Olecka, 2016-02-24 11:25:48

    Dobry przykład! Nie wszyscy wiedzą, że szczepienia w wieku dorosłym trzeba powtarzać. Warto poczytać więcej na ten temat zaszczepsiewiedza.pl/pytania-i-odpowiedzi/