PARTNER PORTALU
  • BGK

Kraków: szpital im. Rydygiera został spółką

  • Przegląd prasy/gazeta.pl, MS/Rynek Zdrowia    9 lipca 2011 - 16:51
Kraków: szpital im. Rydygiera został spółką

Na piątkowej (8 lipca) sesji radni sejmiku wojewódzkiego zdecydowali o przekształceniu krakowskiego szpitala im. Rydygiera. Jego jedynym właścicielem stał się samorząd wojewódzki.
Mimo negatywnej opinii komisji ochrony zdrowia sejmiku województwa małopolskiego, dotyczącej przekształcenia szpitala, sejmik głosami koalicjantów z PO i PSL, przyjął uchwałę w sprawie wniesienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa do jednoosobowej spółki województwa małopolskiego pod nazwą Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera W Krakowie Sp. z o.o.

Dzięki uchwale szpital zostanie oddłużony – informuje gazeta.pl.

Przekształcenie placówki w niepubliczny ZOZ umożliwi jej również świadczenie pacjentom usług komercyjnych.

Zdaniem marszałka Marka Sowy wprowadzenie majątku do szpitala im. Rydygiera umożliwi poprawę komfortu działalności tej jednostki. Po dysponowaniu przypisanym do szpitala majątkiem możliwa będzie amortyzacja jego działalności. W ten sposób placówka zabezpieczy świadczenia medyczne i nie będzie zmuszona płacić wysokich podatków.

Dyskusji o losach szpitala towarzyszyły duże emocje. Na ostatniej sesji – na której rozpoczęto rozważać takie rozwiązanie – radni PiS zerwali nawet kworum – pisze gazeta.pl.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.