Kraków: Zaostrza się konflikt w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym

  • RynekZdrowia.pl
  • 12-10-2016
  • drukuj
• Konflikt w krakowskim pogotowiu trwa od miesięcy.
• Prokuratura prowadzi dwa postępowania "w sprawie".
• Jedno dotyczy mobbingu, który rzekomo miała stosować jedna z kierowniczek wobec ratowników, drugie sposobu, w jaki pracownicy zdobyli dowody.
Kraków: Zaostrza się konflikt w Krakowskim Pogotowiu Ratunkowym
Dyrekcja do wyjaśnienia sprawy powołała specjalną komisję, która mobbingu nie stwierdziła. (Fot. Krakowskie Pogotowie Ratunkowe/Facebook)

Jak informuje "Dziennik Polski", w krakowskiej prokuraturze ruszyło postępowanie w sprawie jednej z kierowniczek Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego, którą grupa podwładnych oskarża o nękanie i nadużywanie pozycji.

Wcześniej śledczy rozpoczęli również przesłuchania w związku z doniesieniem złożonym z kolei przez dyrekcję pogotowia. Dotyczy ono nielegalnych podsłuchów. Mieli się nimi posłużyć pracownicy placówki, by zdobyć dowody obciążające ich przełożoną.

Joanna Sieradzka, rzecznik prasowy pogotowia, podkreśla, że nagrania prowadzone były w miejscu pracy, bez wiedzy i zgody osób nagrywanych. Dodaje, że w takiej sytuacji mogło dojść też do nagrania i ujawnienia publicznego rozmów prywatnych, a nawet danych szczególnie chronionych, np. informacji o pacjentach.

Konflikt w krakowskim pogotowiu trwa od miesięcy. Dyrekcja do wyjaśnienia sprawy powołała specjalną komisję, która mobbingu nie stwierdziła. Kierowniczka zachowała więc posadę, a pracownikom zaproponowano kompromis - poprawę wzajemnych relacji i cykliczne spotkania monitorujące rozwój sytuacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Co z instytucją "whistleblowera"? Jeżeli nagrania służą ujawnieniu nieprawidłowości, nagrywający powinni być chronieni a nie ścigani. Mamy "postmodernistyczną" rzeczywistość prawną?

beckett, 2016-10-13 13:08:30 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE