PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowska baza LPR będzie przeniesiona. Jest wstępna lokalizacja

  • PAP/MN    20 września 2017 - 11:16
Krakowska baza LPR będzie przeniesiona. Jest wstępna lokalizacja
Centrum Operacyjne Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zlokalizowane jest w Warszawie przy ul. Księżycowej 5. (fot. lrp.com.pl)

Baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Krakowie-Balicach do 2019 roku ma być przeniesiona w inne miejsce. Jedną z rozpatrywanych nowych lokalizacji jest teren w Brzegach koło Wieliczki – mówił w środę (20 września) wojewoda małopolski Piotr Ćwik.
W środę miejsca, gdzie mogłoby w przyszłości funkcjonować Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, ma odwiedzić wiceminister zdrowia Marek Tombarkiewicz.

"Lokalizacja w Balicach okazała się niezbyt szczęśliwa ze względu na dynamiczny rozwój portu lotniczego oraz części wojskowej lotniska. Poszukujemy nowej lokalizacji dla bazy LPR" - mówił na konferencji prasowej Tombarkiewicz.

Dodał, że prowadzone będą rozmowy na temat ewentualnej sprzedaży majątku, który po przeprowadzce LPR pozostawi w Balicach, czyli budynku bazy z hangarem. Według wojewody małopolskiego zainteresowane nim są zarówno port lotniczy, jak i wojsko.

Czytaj też: Kraków już nie chce Muzeum PRL-u

Piotr Ćwik powiedział, że rozważane jest przeniesienie bazy do Brzegów, gdzie znajduje się 6 ha terenu, na którym możliwe by było wybudowanie lądowiska dla dwóch helikopterów. Innym miejscem branym pod uwagę był teren nowej siedziby Szpitala Uniwersyteckiego.

Baza LPR w Krakowie dyżuruje całodobowo. Ma do dyspozycji jeden śmigłowiec. Zatrudnionych jest w niej sześciu pilotów, sześciu ratowników medycznych i ośmiu lekarzy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.