PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowski szpital trafi na giełdę

  • PAP    13 lutego 2014 - 07:38
Krakowski szpital trafi na giełdę

- Krakowski Szpital im. L. Rydygiera, jeden z największych w Polsce i przekształcony w spółkę prawa handlowego, prawdopodobnie w przyszłym roku trafi na giełdę.
Władze chcą w ten sposób pozyskać pieniądze na zakup nowoczesnych urządzeń i remont sal dla pacjentów. Jak powiedział gazecie wicemarszałek województwa Wojciech Kozak, przekształcenie szpitala okazało się strzałem w dziesiątkę. Jednak, aby placówka osiągnęła europejski poziom, trzeba jeszcze sporo w nią zainwestować. A ponieważ na zwiększenie finansowania z NFZ nie ma co liczyć, pieniędzy trzeba szukać gdzie indziej - informuje "Dziennik Polski".

"Chcemy, aby kolejnym etapem było wprowadzenie na giełdę. Przygotowania już rozpoczynamy, ale finał jest możliwy w przyszłym roku" - mówi wicemarszałek. To byłby pierwszy tak duży polski szpital wśród spółek giełdowych. Podobny pomysł pojawił się niedawno w Tczewie na Pomorzu, ale tam lecznica jest znacznie mniejsza, powiatowa.

Zdaniem wicemarszałka, krakowska lecznica jest jedną z najlepiej zarządzanych tego typu instytucji w Polsce. Zysk netto za ubiegły rok wyniósł 2,1 mln złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.