PARTNER PORTALU
  • BGK

Krakowskie Pogotowie Ratunkowe obsłuży Nową Hutę

  • JJX/Rynek Zdrowia    27 czerwca 2011 - 10:07
Krakowskie Pogotowie Ratunkowe obsłuży Nową Hutę

Od 1 lipca br. Nowa Huta zostanie włączona w obszar działania Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego wyposażonego w najnowocześniejszy w kraju system zarządzania zespołami ratownictwa medycznego.
Dzięki niemu do wypadku wysyłany jest najbliżej znajdujący się ambulans. Na elektronicznej mapie dyspozytor śledzi przemieszczanie się wszystkich karetek znajdujących się w danej chwili na terenie miasta i okolic.

Dyspozytornia Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego korzysta z systemu już od kilku lat, ale tereny Nowej Huty nie były do niego włączone, ponieważ obsługiwał je Szpital im. S. Żeromskiego.

Od 1 lipca zespoły ratownictwa medycznego zabezpieczające dotychczas Nową Hutę wejdą w struktury organizacyjne KPR. Będą stacjonować w trzech lokalizacjach, co skróci czas dojazdu do pacjentów.

Nowe miejsca stacjonowania ambulansów w Nowej Hucie już wcześniej zostały przygotowane, wyposażone w potrzebne urządzenia i włączone do elektronicznego systemu KPR.

Włączenie Nowej Huty do obszaru zabezpieczanego przez Krakowskie Pogotowie Ratunkowe daje również gwarancję sprawnego działania w przypadku katastrof i zdarzeń masowych, kiedy konieczne jest szybkie wysłanie większej liczby zespołów ratowniczych.

Od 1 lipca z Nowej Huty będzie można wezwać karetkę dzwoniąc na ogólnopolski numer 112 lub na 999.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.