Krakowskie Pogotowie Ratunkowe obsłuży Nową Hutę

  • JJX/Rynek Zdrowia
  • 27-06-2011
  • drukuj
Od 1 lipca br. Nowa Huta zostanie włączona w obszar działania Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego wyposażonego w najnowocześniejszy w kraju system zarządzania zespołami ratownictwa medycznego.
Krakowskie Pogotowie Ratunkowe obsłuży Nową Hutę

Dzięki niemu do wypadku wysyłany jest najbliżej znajdujący się ambulans. Na elektronicznej mapie dyspozytor śledzi przemieszczanie się wszystkich karetek znajdujących się w danej chwili na terenie miasta i okolic.

Dyspozytornia Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego korzysta z systemu już od kilku lat, ale tereny Nowej Huty nie były do niego włączone, ponieważ obsługiwał je Szpital im. S. Żeromskiego.

Od 1 lipca zespoły ratownictwa medycznego zabezpieczające dotychczas Nową Hutę wejdą w struktury organizacyjne KPR. Będą stacjonować w trzech lokalizacjach, co skróci czas dojazdu do pacjentów.

Nowe miejsca stacjonowania ambulansów w Nowej Hucie już wcześniej zostały przygotowane, wyposażone w potrzebne urządzenia i włączone do elektronicznego systemu KPR.

Włączenie Nowej Huty do obszaru zabezpieczanego przez Krakowskie Pogotowie Ratunkowe daje również gwarancję sprawnego działania w przypadku katastrof i zdarzeń masowych, kiedy konieczne jest szybkie wysłanie większej liczby zespołów ratowniczych.

Od 1 lipca z Nowej Huty będzie można wezwać karetkę dzwoniąc na ogólnopolski numer 112 lub na 999.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE