PARTNER PORTALU
  • BGK

Kredyt poprawi trudną sytuację finansową szpitala

  • Marzena Sygut/Rynek Zdrowia    1 lipca 2011 - 11:05
Kredyt poprawi trudną sytuację finansową szpitala

Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich w Tarnobrzegu jest na krawędzi bankructwa. Sytuację placówki ma uratować kredyt w wysokości 2,2 mln zł.
Otrzymanie kredytu umożliwiło szpitalowi poręczenie udzielone bankowi przez samorząd wojewódzki. Jak poinformował Sławomir Miklicz, członek zarządu województwa podkarpackiego, było to jedyne racjonalne rozwiązanie w sytuacji, w której znalazła się placówka.

– Kredyt ma umożliwić spłatę najpilniejszych zobowiązań, poprawić płynność finansową i pomóc lecznicy w działaniach naprawczych – wyjaśnia Miklicz.

Członek zarządu województwa zaznacza, że sytuacja Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu nie należy na tym terenie do wyjątków: wszystkie placówki podległe marszałkowi są w złej kondycji finansowej.

– Gdybyśmy już obecnie musieli dostosować się do warunków stawianych przez ustawę o działalności leczniczej, musielibyśmy przekształcić wszystkie szpitale wojewódzkie – komentuje Miklicz.

Dlatego Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego zobligował swoje placówki, w tym tarnobrzeski szpital, do złożenia planów naprawy finansów.

Zobowiązania wymagalne Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu przekraczają 8 mln zł. Gdyby NFZ zapłacił lecznicy za nadwykonania, mogłaby spłacić połowę swoich długów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.