Kredyt poprawi trudną sytuację finansową szpitala

  • Marzena Sygut/Rynek Zdrowia
  • 01-07-2011
  • drukuj
Wojewódzki Szpital im. Zofii z Zamoyskich w Tarnobrzegu jest na krawędzi bankructwa. Sytuację placówki ma uratować kredyt w wysokości 2,2 mln zł.
Kredyt poprawi trudną sytuację finansową szpitala

Otrzymanie kredytu umożliwiło szpitalowi poręczenie udzielone bankowi przez samorząd wojewódzki. Jak poinformował Sławomir Miklicz, członek zarządu województwa podkarpackiego, było to jedyne racjonalne rozwiązanie w sytuacji, w której znalazła się placówka.

– Kredyt ma umożliwić spłatę najpilniejszych zobowiązań, poprawić płynność finansową i pomóc lecznicy w działaniach naprawczych – wyjaśnia Miklicz.

Członek zarządu województwa zaznacza, że sytuacja Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu nie należy na tym terenie do wyjątków: wszystkie placówki podległe marszałkowi są w złej kondycji finansowej.

– Gdybyśmy już obecnie musieli dostosować się do warunków stawianych przez ustawę o działalności leczniczej, musielibyśmy przekształcić wszystkie szpitale wojewódzkie – komentuje Miklicz.

Dlatego Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego zobligował swoje placówki, w tym tarnobrzeski szpital, do złożenia planów naprawy finansów.

Zobowiązania wymagalne Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu przekraczają 8 mln zł. Gdyby NFZ zapłacił lecznicy za nadwykonania, mogłaby spłacić połowę swoich długów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE