Krosno: konflikt jest, ale ewakuacji szpitala nie będzie

  • TVN24, AK/Rynek Zdrowia
  • 23-11-2009
  • drukuj
Nie będzie ewakuacji oddziałów Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie. Konflikt nadal jednak jest. Zdaniem dyrektora placówki wypowiedzenia złożone przez lekarzy są nieważne. Zdaniem lekarzy jest dokładnie odwrotnie.

– Wedle Kodeksu Pracy wypowiedzenia złożone dla pozoru są nieważne. Jedynym powodem złożenia wypowiedzeń było żądanie odwołania dyrektora, lekarze wielokrotnie podkreślali, że chcą dalej pracować – oświadczył dyrektor szpitala Mariusz Kocój.

Dodał, ze placówka będzie w normalnym trybie przyjmować pacjentów, a lekarze mimo złożonych wypowiedzeń będą normalnie wynagradzani za swoja pracę. – Co do kwestii ewakuacji nie będzie zmiany decyzji, ani za tydzień, ani za miesiąc – tłumaczył dyrektor Kocój.

Poinformował też, ze zwrócił się do Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego o pomoc w mediacjach z lekarzami. – Dialog jest jedyna formą osiągnięcia porozumienia - dodał dyrektor.

Lekarze poinformowali wcześniej, że nie chcą jakichkolwiek umów z szefostwem szpitala. Nie zgadzają się także z opinią, że złożone przez nich wypowiedzenia są nieważne.

Zapowiadają jednak, że będą pracować mimo wypowiedzeń.– Nasze wypowiedzenia z pracy są ważne, nie było pozoru, wypowiedzenia są faktem – mówił na antenie TVN24 lekarz Antoni Przyprawa.

Dodał, że sprawowanie funkcji dyrektora przez Mariusza Kocója, jest zagrożeniem życia i zdrowia dla pacjentów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE