PARTNER PORTALU
  • BGK

Krosno Odrzańskie: Przejęcie szpitala ze zgrzytami

  • Rynek Zdrowia/Onet.pl    9 grudnia 2016 - 09:37
Krosno Odrzańskie: Przejęcie szpitala ze zgrzytami
Spółka GNS zostawiła klucze do szpitala powiatowego na portierni (fot.pixabay)

Przejęcie Nowego Szpitala Powiatu Krośnieńskiego przez starostwo odbywa się ze zgrzytami. Zarządzająca dotąd placówką spółka i starostwo nie do końca potrafili się porozumieć co do jej przekazania.
Spółka GNS zostawiła klucze do szpitala powiatowego na portierni. Starosta nie mógł oficjalnie dokonać odebrania placówki - twierdzą w starostwie.

Według starostwa, spółka nie przedstawiła protokołu dotyczącego dzierżawionych ruchomości i nieruchomości. Nie przedstawiła też informacji, gdzie i w jakim stanie znajdują się karetki, które również są własnością powiatu krośnieńskiego.

Od sierpnia starostwo domagało się przekazania zarządzania nad szpitalem z powrotem w swoje ręce. Zdaniem władz spółki, to starosta nie chciał rozmawiać na temat przekazania poszczególnych części szpitala - pracowników, karetek, kontraktu i doprowadził do całkowitego paraliżu placówki.

Ostatecznie inwentaryzacja została zrobiona jednostronnie przez starostę.

Szpital w Krośnie Odrzańskim został zamknięty 31 października. Dotychczasowy zarządca, firma Grupa Nowy Szpital uważa, że od początku miała trudne warunki, do których przyczyniły się władze powiatu. Starostwo zarzuca spółce nieumiejętne prowadzenie placówki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.