PARTNER PORTALU
  • BGK

Krosno Odrzańskie: szpital wraca pod skrzydła samorządu i wznawia działalność

  • RynekZdrowia.pl    27 kwietnia 2017 - 21:07
Krosno Odrzańskie: szpital wraca pod skrzydła samorządu i wznawia działalność
Wojciech Włodarski, prezes Zachodniego Centrum Medycznego

Po półrocznej przerwie szpital w Krośnie Odrzańskim ponownie będzie przyjmował pacjentów. Formalne wznowienie działalności lecznicy nastąpi w piątek (28 kwietnia).
Przypomnijmy, że Szpital w Krośnie Odrzańskim przestał funkcjonować 1 listopada ubiegłego roku. Po ośmiu latach prowadzenia przez prywatną spółkę - Grupę Nowy Szpital - placówka została ponownie przejęta przez samorząd.

13 stycznia br. oficjalnie zaczęła działać spółka samorządowa Zachodnie Centrum Medyczne (utworzona przez powiat krośnieński i miasto Gubin). Jest nowym operatorem szpitala. Jej prezesem został Wojciech Włodarski, który wcześniej kierował Szpitalem Powiatowym w Słubicach.

Był to precedensowy w kraju przypadek, kiedy przy zmianie podmiotu zarządzającego doszło do przerwania działalności lecznicy. Ewakuowano wszystkich pacjentów, wypowiedziane zostały umowy z pracownikami oraz kontrakt z NFZ.

- Tworzyliśmy więc wszystko niemal od podstaw. Ponowne uruchomienie szpitala nie było łatwym zadaniem. Nadal trwa kompletowanie kadry medycznej. Na razie pracę wznowią oddziały chirurgii oraz ginekologiczno-położniczy, na które mamy już umowy z NFZ. Rusza też izba przyjęć i pracownie diagnostyczne - wylicza w rozmowie z Rynkiem Zdrowia Wojciech Włodarski.

Więcej przeczytasz tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.