PARTNER PORTALU
  • BGK

Krótsze kolejki do lekarzy. Pacjenci nie potrafią odnaleźć się w nowych zasadach

  • PAP/Metro    21 stycznia 2015 - 07:24
Krótsze kolejki do lekarzy. Pacjenci nie potrafią odnaleźć się w nowych zasadach
Pacjentów nie widać ani w poradniach, ani w gabinetach, bo na razie są zagubieni i nie potrafią jeszcze poruszać się w nowych zasadach. Część przeszła do prywatnych gabinetów. (fot.pixabay.com)

Kolejki do okulistów i dermatologów są krótsze. Ale pacjenci wcale nie leczą się częściej u lekarzy rodzinnych - jak planował w reformie minister zdrowia, lecz zostali w domu, bo nie wiedzą, gdzie szukać pomocy lub kurują się prywatnie.
Od stycznia do okulisty i dermatologa potrzeba skierowania od lekarza rodzinnego. Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz wprowadził te utrudnienia, by skrócić kolejki w poradniach specjalistycznych - pisze "Metro".

Z informacji, które zebrało "Metro" w takich poradniach w całym kraju wynika, że kolejki są nieco krótsze. Jednak osoby, które z nich zniknęły, wcale nie pojawiły się tłumnie u lekarzy rodzinnych.

Czytaj też: W poszczególnych województwach kolejki do specjalistów rosną

Takich pacjentów jest zwykle u naszych lekarzy kilku dziennie - mówi szef Porozumienia Zielonogórskiego dr Jacek Krajewski. Podobnie widzi to szefowa Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia dr Bożena Janicka.

Wg Janickiej i Krajewskiego pacjentów nie widać ani w poradniach, ani u nich w gabinetach, bo na razie są zagubieni i nie potrafią jeszcze poruszać się w nowych zasadach. Część przeszła do prywatnych gabinetów. W stolicy w części medycznych sieciówek trudno o termin u okulisty w najbliższych tygodniach - zauważa "Metro"

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.