PARTNER PORTALU
  • BGK

Krzesiny: Szkoła wynajęła gabinet dentystyczny dla uczniów

  • InfoDent.pl/AT    28 września 2016 - 12:00
Krzesiny: Szkoła wynajęła gabinet dentystyczny dla uczniów
Szkoła i gabinet stomatologiczny prowadzą wspólnie akcję profilaktyczną

• Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 na poznańskich Krzesinach wynajął pomieszczenie na prywatny gabinet dentystyczny.
• Podpisała też kontrakt z NFZ.
• Punkty przyznane przez NFZ przeznaczone zostaną głównie na profilaktykę dla uczniów
Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 na poznańskich Krzesinach nie czeka na inicjatywę Ministerstwa Zdrowia. W sprawie "swojej" młodzieży działa energicznie.

– Myśląc o profilaktyce stomatologicznej, wynajęliśmy pomieszczenie na prywatny gabinet dentystyczny – mówi gazecie Głos Wielkopolski Andrzej Karaś, dyrektor szkoły. – Wspólnie z właścicielami praktyki i Radą Rodziców zabiegaliśmy o kontrakt z NFZ. Dzięki temu, że Fundusz ogłosił dodatkowy konkurs ogólnostomatologiczny na leczenie zębów dzieci, gabinet przy ul. Tarnowskiej mógł w nim wystartować.

Czytaj też: Przez nowe przepisy zamknięte zostaną szkolne gabinety dentystyczne?

Natalia Okła, lekarz dentysta z placówki przy ul. Tarnowskiej, punkty przyznane przez NFZ przeznacza głównie na profilaktykę dla uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Razem z dyrekcją szkoły ustaliła harmonogram wizyt. Jednak uczeń stanie się pacjentem gabinetu dopiero, gdy uzyska zgodę rodziców na badanie stomatologiczne – pisze Głos Wielkopolski.

– W ramach działań profilaktycznych zęby uczniów zostaną pokryte fluorem. Zbadam też stan uzębienia każdego dziecka. Jeśli będą ubytki, to mam już przygotowane kartki, na których rodzice dostaną informacje na ten temat. Sami zdecydują, w którym gabinecie podejmą leczenie dziecka. – mówi w rozmowie z Głosem Wielkopolskim Natalia Okła.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.