Kujawsko-pomorskie: 43 mln zł dla szpitali powiatowych ze środków UE

Od 29 maja szpitale powiatowe w województwie kujawsko-pomorskim będą mogły składać wnioski w konkursie dedykowanym służbie zdrowia w ramach środków z UE. Do podziału są ponad 43 mln zł.
Kujawsko-pomorskie: 43 mln zł dla szpitali powiatowych ze środków UE
Kolejny zastrzyk finansowy dla lecznic w mniejszych miejscowościach (fot.pixabay.com)

"To kolejny zastrzyk finansowy dla lecznic w mniejszych miejscowościach. Zależy nam na tym, żeby znacząco poprawić dostępność diagnostyki oraz leczenia dla wszystkich mieszkańców regionu" - poinformował marszałek województwa Piotr Całbecki. Dodał, że szpitale podległe samorządowi województwa "przeszły już znaczącą modernizację, połączoną w wielu przypadkach z rozbudową szpitalnych kompleksów, a także zakupami wyposażenia oraz nowoczesnej aparatury".

Marszałek tym samym odniósł się do nakładów na służbę zdrowia w poprzedniej perspektywie finansowej UE na lata 2007-2013. "Teraz kontynuujemy ten proces" - uzupełnił Całbecki.

Czytaj też: Nie może dochodzić do absurdalnych likwidacji szpitali

W ramach konkursów, w których wnioski będą przyjmowane od 29 maja do końca lipca, mogą aplikować o dofinansowanie szpitale powiatowe działające w systemie publicznej służby zdrowia. Środki, do 60 procent wartości projektu, będą mogły zostać przeznaczone na modernizację obiektów, zakupy sprzętu służącego do leczenia chorób układu krążenia, narządu ruchu, układu oddechowego i nowotworowych, a także wykorzystywane w ramach leczenia ginekologicznego, neonatologicznego, pediatrycznego i położnictwa. W zależności od potrzeb możliwe jest rozszerzenie zasięgu projektów o segmenty lecznictwa wskazane w wyniku lokalnej diagnozy demograficzno-epidemiologicznej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Szpitale powiatowe mają tylko dwa miesiące na składanie wniosków, a marszałkowskie dostały pół roku czasu. Z czego to wynika?

C, 2017-05-24 19:53:27 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE