PARTNER PORTALU
  • BGK

Kujawsko-pomorskie: 50 mln zł z RPO na 18 szpitali w regionie

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza    1 marca 2018 - 10:30
Kujawsko-pomorskie: 50 mln zł z RPO na 18 szpitali w regionie
Wizyta marszałka Piotra Całbeckiego w Powiatowym Szpitalu w Aleksandrowie Kujawskim( fot. arch: Mikołaj Kuras)

Województwo kujawsko-pomorskie przyznało dotacje unijne na rozbudowy, modernizacje i zakup sprzętu medycznego osiemnastu lecznicom. Osiemnaście wybranych placówek otrzyma łącznie 50 mln zł.
Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego, którym zarządza marszałek województwa. Właśnie rozstrzygnął konkurs, w którym startować mogły wyłącznie szpitale miejskie i powiatowe.

Specjalistyczny Szpital Miejski im. M. Kopernika w Toruniu otrzyma 5,4 mln zł. Dzięki tej dotacji wybuduje nowe skrzydło za 17,5 mln zł. Znajdzie się w nim 10-łóżkowy oddział przeszczepu szpiku, oddział udarowy oraz pracownia badań molekularnych.

Powiatowy Szpital w Aleksandrowie Kujawskim otrzymał aż 6 mln zł. Pieniądze te pomogą w planowanej modernizacji oddziałów. Koszt inwestycji to ponad 11,5 mln zł.

Dotacje otrzymają też lecznice z: Bydgoszczy, Mogilna, Chełmży, Brodnicy, Radziejowa, Tucholi, Żnina, Inowrocławia, Świecia, Więcborka, Szubina i Nakła, Wąbrzeźna, Rypina, Łasina, Lipna i Golubia-Dobrzynia.

Pieniędzy nie otrzymał tylko szpital w Grudziądzu, który wnioskował o 11,1 mln zł dotacji na rozbudowę i modernizację oddziału anestezjologii i intensywnej terapii. Dyrektor twierdzi, że powodem odmowy dotacji jest brak akceptacji wojewody na tę inwestycję.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.