PARTNER PORTALU
  • BGK

Kujawsko-pomorskie modernizuje szpitale. I to jak

  • aw    17 listopada 2016 - 15:43
Kujawsko-pomorskie modernizuje szpitale. I to jak
W medycznym pakiecie stulecia uczestniczą wszystkie szpitale wojewódzkie w kujawsko-pomorskim (Fot. Andrzej Goiński/kujawsko-pomorskie.pl)

• Modernizacja infrastruktury medycznej w kujawsko -pomorskim nazwano pakietem stulecia.
• W pierwszym etapie tego pakietu, wartego ponad 400 milionów złotych, przeprowadzono inwestycje w wojewódzkich szpitalach w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Świeciu.
• Teraz przedsięwzięcie wchodzi w kolejny etap i obejmie m.in. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku.
Modernizacja najważniejszych szpitali w kujawsko-pomorskim wchodzi w kolejną fazę. W etapie drugim, wartym ponad 340 milionów złotych, planowane są przedsięwzięcia rozwojowe i modernizacyjne w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku oraz Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym w Bydgoszczy, Centrum Onkologii, Kujawsko-Pomorskim Centrum Pulmonologii, Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Świeciu i Wojewódzkim Szpitalu Obserwacyjno-Zakaźnym w Bydgoszczy.

- Warto podkreślić, że zarówno w pierwszym etapie medycznego pakietu stulecia, jak i w obecnej jego kontynuacji uczestniczą nasze wszystkie szpitale wojewódzkie – mówi marszałek Piotr Całbecki. - Nie muszę przypominać, że to inwestycje z myślą o wszystkich mieszkańcach regionu.

- Bardzo cieszą mnie inwestycje w infrastrukturę medyczną. Od niedawna włocławianie mogą korzystać z Zakładu Radioterapii przy Łęgskiej, teraz dobre wieści dotyczą włocławskiego szpitala. Placówkę czeka kompleksowa rozbudowa i modernizacja – mówił dziś podczas konferencji prasowej w szpitalu Marek Wojtkowski, prezydent Włocławka.

Zadania przewidziane do realizacji w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Włocławku to w istocie kompleksowa rozbudowa i modernizacja całej szpitalnej infrastruktury.

Planowane jest m. in. zbudowanie nowego skrzydła (połączy istniejące gmachy), w którym zostaną zlokalizowane izba przyjęć i szpitalny oddział ratunkowy, oddział intensywnej terapii, a także blok operacyjny i oddziały zabiegowe. W planach jest też stworzenie nowych oddziałów, m. in. hematologii i psychiatrii. W nowych murach oraz obiektach poddanych połączonemu z przebudową kapitalnemu remontowi staną nowe wyposażenie i nowoczesna aparatura medyczna.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.