PARTNER PORTALU
  • BGK

Kujawsko-Pomorskie: Unijne pieniądze na modernizację szpitali

  • kujawsko-pomorskie.pl/Rynek Zdrowia    29 kwietnia 2015 - 11:10
Kujawsko-Pomorskie: Unijne pieniądze na modernizację szpitali

Planowana łączna wartość nowych inwestycji sięgnie 400 milionów złotych (fot. JT/Flickr.com)

Znamy już główne założenia tzw. medycznego pakietu stulecia 2, czyli kontynuacji marszałkowskiego programu modernizacji najważniejszych placówek służby zdrowia w woj. kujawsko-pomorskim.
Przewidywany termin rozpoczęcia realizacji programu to ostatni kwartał 2015 r.

- Za realizację drugiej części programu będzie odpowiedzialna nasza wojewódzka samorządowa spółka Kujawsko-Pomorskie Inwestycje Medyczne, która zarządza też jego pierwszą częścią. Środki pochodzić będą z zaciągniętego przez KPIM kredytu pomocowego Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Dokończenie modernizacji szpitali jest niezbędne - podkreśla marszałek  Piotr Całbecki. 

Rozbudowa WSZ, placówki bardzo ważnej w regionalnym systemie lecznictwa, stała się konieczna ze względu na niedostatek powierzchni i konieczność funkcjonalnego połączenia oddziałów psychiatrycznych i oddziału zakaźnego z głównym zapleczem diagnostycznym - podaje UM w informacji dla prasy.

Przebieg prac

Inwestycja rozpocznie się od rozbudowy istniejącego gmachu głównego lecznicy, który po dobudowaniu nowych skrzydeł, pomieści szpitalny oddział ratunkowy, z własnymi salami operacyjnymi i nowoczesnym zapleczem diagnostycznym, sąsiadujący z oddziałem kardiologii inwazyjnej, a także główny blok operacyjny szpitala, cztery oddziały łóżkowe (w tym 318 nowych łóżek na oddziałach zabiegowych) i umiejscowione na dachu lądowisko dla helikopterów.

Równolegle będą wznoszone trzykondygnacyjny parking i budynki techniczne. W drugim etapie rozbudowy powstaną budynki dla szpitala zakaźnego i sześciu oddziałów psychiatrycznych, a także pawilon administracyjny który pomieści także aptekę.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • 123, 2015-05-01 16:06:28

    Skorzysta Toruń. Zapadła już decyzja o rozbudowie szpitala na Bielanach w Toruniu. Według szacunków ma kosztować około 500 mln zł.