Kutno: starosta pomaga staroście ratować szpital

  • Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia
  • 06-10-2010
  • drukuj
Długi Szpitala im. dr A. Troczewskiego w Kutnie przekroczyły 77 milionów zł i ciągle rosną.
Kutno: starosta pomaga staroście ratować szpital
Nikt już nie chce sprzedawać szpitalowi na kredyt. Ostatnio zbuntowali się dostawcy węgla. Pacjenci dygotali z zimna. Ogrzewanie działało tylko na oddziale noworodkowym, intensywnej terapii i bloku operacyjnym.

W tej dramatycznej sytuacji Starostwo Powiatowe w Kutnie poprosiło o pomoc Piotra Kagankiewicza, starostę z Tomaszowa Mazowieckiego, który uratował już równie beznadziejnego bankruta. Postawił na nogi szpital w Tomaszowie. Teraz jest to spółka, która zarabia na siebie i otwiera nowe oddziały.

Kagankiewicz ma w Kutnie powtórzyć to, co zrobił w swoim powiecie. Jak informuje Gazeta Wyborcza, kutnowski Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej też będzie przekształcony w spółkę. Starostwo powołało już Kutnowski Szpital Samorządowy sp. z o.o. , który 1 grudnia przejmie lecznicę.

Tomaszowski starosta pomógł przygotować dokumenty niezbędne do skorzystania z rządowej pomocy w spłacie długów.

– Właśnie złożyliśmy wniosek o spłatę 54 mln – mówi Kagankiewicz. – Jest przygotowany jeszcze lepiej niż dokumenty tomaszowskiego szpitala. Dlatego spodziewam się, że kutnowski samorząd dostanie pieniądze na początku przyszłego roku Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

hi, new to the site, thanks.

gyncelene, 2011-02-18 19:05:31 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE