PARTNER PORTALU
  • BGK

Kutno: starosta pomaga staroście ratować szpital

  • Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia    6 października 2010 - 21:22
Kutno: starosta pomaga staroście ratować szpital

Długi Szpitala im. dr A. Troczewskiego w Kutnie przekroczyły 77 milionów zł i ciągle rosną.
Nikt już nie chce sprzedawać szpitalowi na kredyt. Ostatnio zbuntowali się dostawcy węgla. Pacjenci dygotali z zimna. Ogrzewanie działało tylko na oddziale noworodkowym, intensywnej terapii i bloku operacyjnym.

W tej dramatycznej sytuacji Starostwo Powiatowe w Kutnie poprosiło o pomoc Piotra Kagankiewicza, starostę z Tomaszowa Mazowieckiego, który uratował już równie beznadziejnego bankruta. Postawił na nogi szpital w Tomaszowie. Teraz jest to spółka, która zarabia na siebie i otwiera nowe oddziały.

Kagankiewicz ma w Kutnie powtórzyć to, co zrobił w swoim powiecie. Jak informuje Gazeta Wyborcza, kutnowski Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej też będzie przekształcony w spółkę. Starostwo powołało już Kutnowski Szpital Samorządowy sp. z o.o. , który 1 grudnia przejmie lecznicę.

Tomaszowski starosta pomógł przygotować dokumenty niezbędne do skorzystania z rządowej pomocy w spłacie długów.

– Właśnie złożyliśmy wniosek o spłatę 54 mln – mówi Kagankiewicz. – Jest przygotowany jeszcze lepiej niż dokumenty tomaszowskiego szpitala. Dlatego spodziewam się, że kutnowski samorząd dostanie pieniądze na początku przyszłego roku Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • gyncelene, 2011-02-18 19:05:31

    hi, new to the site, thanks.