Kwesta na rzecz gorzowskiego hospicjum

W czwartek (9 lutego) na ulice Gorzowa Wielkopolskiego wyjdą wolontariusze, którzy będą zbierać pieniądze na rzecz Hospicjum św. Kamila. Kwesty na ten cel odbywają się od 13. lat.
Kwesta na rzecz gorzowskiego hospicjum
- Datki będą zbierane w 150 punktach miasta - zapowiedział Marek Lewandowski, dyrektor Hospicjum Św. Kamila. - 1,2 tys. wolontariuszy będzie można spotkać m.in. w rejonie centrów handlowych, dużych sklepów, na największych osiedlach oraz przystankach komunikacji miejskiej. Nad ich bezpieczeństwem będzie czuwała policja - dodał Lewandowski.

Zbiórka rozpocznie się o godz. 8 i potrwa do 18. Wolontariusze będą mieli identyfikatory i oznakowane skarbonki. Każdy darczyńca w ramach podziękowania otrzyma specjalną naklejkę.

Wśród kwestujących będzie wielu młodych ludzi - uczniów gorzowskich gimnazjów i szkół średnich, które w tym roku bardzo mocno włączyły się w akcję. Duża grupę stanowią także członkowie organizacji działających przy gorzowskich parafiach.

Gorzowskie Stowarzyszenie Hospicjum św. Kamila działa od 1993 roku. Z bezpłatnej pomocy hospicjum prowadzonej w różnych formach skorzystało ponad 40 tys. chorych. Placówka prowadzi oddział opieki stacjonarnej i tzw. hospicjum domowe oraz dziecięce. Ma także oddział dziennego pobytu, rehabilitacji, poradnię paliatywną i psychologiczną. Obecnie pod opieką hospicjum znajduje się blisko 90 osób - w hospicjum stacjonarnym i domowym.

Podstawą działalności placówki są pieniądze z kontraktu z NFZ oraz środki uzyskane z różnego rodzaju akcji charytatywnych, wpłat od sponsorów i darowizn w ramach 1 proc. podatku. Tegoroczny budżet hospicjum to około 3,2 mln zł, a kontrakt z NFZ to jedynie połowa tej kwoty.

W ub. r. podczas ulicznej kwesty zebrano ponad 83 tys. zł. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE