PARTNER PORTALU
 • BGK

Laboratoria powiatowych sanepidów do likwidacji

 • Przegląd prasy/PAP/Gazeta Wyborcza    4 marca 2013 - 06:43
Laboratoria powiatowych sanepidów do likwidacji

Wielu wojewodów chce zlikwidować laboratoria w części powiatowych sanepidów. Specjaliści alarmują, że zdrowie ludzi będzie zagrożone.
Np. w woj. podkarpackim z 14 laboratoriów ma zniknąć 10 - informuje „Gazeta Wyborcza".

Czytaj też: Z sanepidami co kraj to obyczaj, z ich likwidacją też

Bowiem koszty badań 2 razy przewyższają ich dochody. Zadania likwidowanych placówek mają przejąć te, które zostaną.

Ale prezes Krajowej Izby Diagnostów Laboratoryjnych Elżbieta Puacz wskazuje, że dziś gdy do szpitala trafia dziecko z biegunką, a lekarz nie wie, co mu jest, wyniki dostaje w pół godziny.

Co będzie, gdy próbkę trzeba będzie zawieźć 50 km dalej i czekać kilka dni? - pyta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (10)

 • Chełmianin N, 2013-03-05 13:42:55

  Przeczytałem i wywnioskowałem,że tutaj piszą Najjaśniejsze Rzeczpospolitej Polskiej mądre głowy. Wiary nie utraciłem i być może, że w przyszłości wskazane rozwiązanie zamieni się w program docelowy. Młodość, a jej mądrość niech dobrze przemyśli, ile z tego Rzeczpospolita Polska miałaby korzyśc...i.  rozwiń
 • 777, 2013-03-05 10:03:34

  Powolac okragły stół, ustalić nowy porzadek...bo cała Polska jest spierdzielona bez kompromisy na każdy temat....w rezultacie nie ma dziedziny zycia, która byłaby dobrze rozwiązana... Albo wypowiedzieć wojne USA i w 15 minut później ogłosić kapitulację (po II wojnie Japonia i Niemcy były pod okup...acją USA...potem Korea Płd.)  rozwiń
 • podpisałem, 2013-03-04 22:57:33

  "likwidacja to jedyny pomysł - antidotum - na naprawę państwa" - jakież to prawdziwe, i jakie gorzkie. Co by tu jeszcze sp..., co by tu jeszcze?