PARTNER PORTALU
  • BGK

Łączył kilka posad, stracił stanowisko dyrektora szpitala wojewódzkiego

  • Rynek Zdrowia/Gazeta Wyborcza    29 stycznia 2015 - 14:10
Łączył kilka posad, stracił stanowisko dyrektora szpitala wojewódzkiego

Waldemar Taborski (Fot. PTWP)

W ocenie marszałek województwa lubuskiego Elżbiety Polak, dyrektor szpitala Waldemar Taborski powinien wiedzieć, że nie wolno mu zasiadać w radach nadzorczych spółek ani prowadzić konkurencyjnej działalności.
"Gazeta Wyborcza" rozmawia z marszałek województwa lubuskiego o powodach odwołania z funkcji dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Zielonej Górze Waldemara Taborskiego.

Waldemar Taborski jest związany ze spółką Eurotelmed od 2007 r. Marszałek Elżbieta Polak wskazuje, że wtedy działała już ustawa antykorupcyjna i dyrektor nie mógł prowadzić działalności gospodarczej. Gazeta podaje, że choć w KRS można znaleźć informację, iż dyrektor wciąż zasiada w radzie nadzorczej spółki, Taborski broni się, że wpis jest nieaktualny.

W opinii marszałek Elżbiety Polak, Taborski nie dopełnił formalności. Uważa, że jako dyrektor szpitala powinien doskonale wiedzieć, że nie wolno mu zasiadać w radach nadzorczych spółek ani prowadzić konkurencyjnej działalności.

Podaje też, że prawnicy urzędu analizowali dane w KRS. Spółka co roku zdaje sprawozdania finansowe, ostatnie pochodzi z czerwca 2014 r., a Taborski nie zniknął z listy jej członków rady nadzorczej. Zapewnia, że urząd nie działał pochopnie odwołując go z funkcji dyrektora zielonogórskiej lecznicy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • ja, 2015-02-01 12:26:23

    Ciekawe, może należałoby zgłosić do prokuratury doniesienie na panią marszałek, że wiedząc od 10 października 2014 roku o działaniach dyrektora szpitala, nie zawiesiła go? Przez ponad 3 miesiące dyrektor szpitala łamał ustawę antykorupcyjną o czym pani marszałek wiedziała i go nie zawiesiła do wyjaś...nienia...?  rozwiń
  • zarząd, 2015-01-30 08:59:41

    był członkiem RN dawno temu i nie czerpała z tego powodu korzyści. Zwyczajnie trzeba dać stanowisko jakiemuś partyjniakowi. Niszczony jest Torzym przez nieudaczne zarządzanie, teraz kolej na szpital wojewódzki. Podstawowe pytanie dlaczego p. marszałek zareagowała dopiero teraz, o członkostwie w RN d...yr Taborskiego wiedziałą od dawna.......  rozwiń