PARTNER PORTALU
  • BGK

Lądowisko przy szpitalu w Brodnicy

  • PAP    22 listopada 2011 - 19:40
Lądowisko przy szpitalu w Brodnicy

Lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego otwarto we wtorek przy szpitalu w Brodnicy. Usytuowano je w bezpośrednim sąsiedztwie szpitalnego oddziału ratunkowego.
Inwestycja kosztowała prawie 5,7 mln zł, z czego 85 proc. środków stanowiły unijne fundusze Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a 15 proc. środki Starostwa Powiatowego w Brodnicy. Lądowisko zostało wpisane do ewidencji Urzędu Lotnictwa Cywilnego.

Przedstawiciele kierownictwa szpitala i starostwa powiatowego podczas uroczystości otwarcia lądowiska podkreślali, że dzięki inwestycji wzrasta bezpieczeństwo zdrowotnie mieszkańców okolicznych gmin i podróżujących przez region.

Pacjenci w sytuacjach zagrażających życiu będą mogli zostać szybko przetransportowani śmigłowcami do szpitala w Brodnicy lub innych specjalistycznych lecznic.

Szpital w Brodnicy funkcjonuje w strukturze Regionalnego Szpitala Specjalistycznego im. dr. Władysława Biegańskiego w Grudziądzu (zabierz głos/oceń prezydenta), który przed rokiem również wzbogacił się o lądowisko dla śmigłowców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.