PARTNER PORTALU
  • BGK

Łęczna: Szpital zarabia i spłaca kredyt zaciągnięty w powiecie

  • Rynekzdrowia.pl    18 czerwca 2016 - 19:57
Łęczna: Szpital zarabia i spłaca kredyt zaciągnięty w powiecie
Łęczna: szpital zarabia i spłaca kredyt zaciągnięty w powiecie. Fot. SP ZOZ w Łęcznej

• Szpital Powiatowy w Łęcznej w minionym roku zarobił blisko 2 miliony złotych.
• 500 tysięcy z tej kwoty przekazał do kasy powiatu łęczyńskiego na spłatę kredytu zaciągniętego na wyposażenie lecznicy w nowoczesny sprzęt.
P ZOZ w Łęcznej, jako jeden z nielicznych w regionie, nie przynosi strat, a zarabia. I to sporo - informuje "Dziennik Wschodni". W ubiegłym roku udało się wypracować zysk netto w wysokości 1 mln 930 tysięcy zł.

Krzysztof Bojarski, dyrektor łęczyńskiej placówki, uważa, że szpital może przynosić zyski pod warunkiem racjonalnego poziomu zatrudnienia, unikania przerostów kadrowych i zaangażowania zespołu nie tylko w utrzymanie wysokiej jakości poziomu leczenia, ale także dbałość o nowoczesny, drogi sprzęt, co pozwala to unikać kosztochłonnych awarii.

Zobacz też: Petru: Poznań źle się rozwija; wystawimy kandydata na prezydenta miasta

Szpital w Łęcznej działa od 2009 r. Poza oddziałami wewnętrznym, urazowo-ortopedycznym, chirurgicznym oraz izbą przyjęć pacjenci są hospitalizowani we Wschodnim Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Szpitala Powiatowego w Łęcznej. Budowa ośrodka kosztowała 92,5 mln zł. Na wyposażenie szpitala powiat dostał z budżetu państwa 14 mln zł oraz 2 mln zł ze spółki Lubelski Węgiel ”Bogdanka”.

Czytaj cały artykuł tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.