PARTNER PORTALU
  • BGK

Lekarz podejrzany o korupcję

  • PAP    7 grudnia 2010 - 20:10
Lekarz podejrzany o korupcję

Zarzuty dotyczące przyjmowania korzyści majątkowych postawiła kielecka prokuratura okręgowa kierownikowi oddziału ortopedii szpitala w Starachowicach (Świętokrzyskie) - poinformował we wtorek rzecznik kieleckiej prokuratury, Sławomir Mielniczuk.
Zarzuty w tej sprawie usłyszało także 10 pacjentów, którzy wręczali łapówki. - Chodziło o niewielkie kwoty, które lekarz otrzymywał za wypisywanie zwolnień lekarskich i recept - dodał prokurator.

48-latek został zatrzymany w poniedziałek. Po przesłuchaniu został zwolniony za poręczeniem majątkowym. Mężczyźnie grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek policja zatrzymała także 68-letniego lekarza z przychodni w Jędrzejowie, który także jest podejrzewany o korupcję. - Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jeszcze nie usłyszał zarzutów, ale prokurator wydał już postanowienia o ich przedstawieniu lekarzowi - powiedział Mielniczuk. Prokurator nie chciał na razie informować o szczegółach sprawy. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.