Lekarze do szkół, NFZ do likwidacji

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 23-05-2011
  • drukuj
SLD i PiS mają podobne recepty na reformę służby zdrowia
Lekarze do szkół, NFZ do likwidacji

Higienistka, lekarz i stomatolog w każdej szkole – z taką ofertą SLD chce walczyć o głosy wyborców – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. Sojusz chce też powołania centrów opieki nad rodziną, gdzie przyjmowaliby interniści, pediatrzy i stomatolodzy, a przez całą dobę, również w niedzielę i święta, byłby dostępny lekarz ogólny.

Oprócz tego SLD chciałby też zlikwidować centralę Narodowego Funduszu Zdrowia, a jej kompetencje przenieść do Ministerstwa Zdrowia oraz powołać agencję wycen i taryfikacji, która wyceniałaby procedury medyczne według jednakowych stawek dla całego kraju.

Partia Jarosława Kaczyńskiego również opowiada się za likwidacją NFZ i przekazaniem jego kompetencji resortowi zdrowia, a także za powrotem lekarzy do szkół.

Ale są też różnice. PiS chce likwidacji składki zdrowotnej i finansowania służby zdrowia z budżetu, na co SLD absolutnie się nie godzi.

PiS opowiada się też za stworzeniem sieci szpitali publicznych, które nie musiałyby przynosić zysków – podaje „Rzeczpospolita”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Po cóż jest starcom eNeFZet, Skoro szlag trafi ich już wnet ? Przecież z nich nie ma krztyny zysku, Państwo Przemocy i Ucisku !

Eterno Vagabundo, 2011-05-23 23:18:34 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE