PARTNER PORTALU
 • BGK

Lekarze i marszałek chcą rozmawiać

 • Rynek Zdrowia (RR)    26 października 2011 - 09:10
Lekarze i marszałek chcą rozmawiać

Zarząd Regionu Śląskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, który zorganizował we wtorek pikietę lekarzy pod siedzibą Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, wydał komunikat, w którym zapowiada przeprowadzenie akcji plakatowej w szpitalach.
Akcja organizowana w ramach pogotowia strajkowego lekarzy rozpocznie się na początku listopada i obejmie placówki województwa śląskiego, w których OZZL jest w sporze zbiorowym z pracodawcą.

”Jest to pierwszy z wielu zaplanowanych już etapów akcji informacyjnej skierowanej do społeczeństwa i pacjentów” - czytamy w komunikacie.

Czytaj też:Śląscy lekarze szykują się do pikiety

Jak wyjaśnia Maciej Niwiński, wiceprzewodniczący Zarządu Krajowego OZZL i przewodniczący Zarządu Regionu Śląskiego OZZL, jej celem jest powiadomienie mieszkańców województwa śląskiego o niepodejmowaniu właściwych decyzji przez odpowiedzialnego za sprawy ochrony zdrowia wicemarszałka województwa śląskiego Mariusza Kleszczewskiego.

Jednocześnie Zarząd Regionu Śląskiego OZZL wyraża wolę spotkania z marszałkiem i Zarządem Województwa Śląskiego.

Związkowcy wyjaśniają również, że 3 października w części spotkania lekarzy z wojewodą śląskim (ws. powołania ”zespołu ds. szpitalnictwa” z udziałem strony społecznej) uczestniczył także marszałek, o którego obecności OZZL nie był uprzedzony i dlatego nie przedstawił na tym spotkaniu licznych zastrzeżeń wobec działań i zaniechań władz samorządowych regionu.

Z kolei Adam Matusiewicz, marszałek województwa śląskiego, dla którego wtorkowa (25 października) pikieta była zaskoczeniem, powiedział PAP, że podczas wspólnego spotkania związków zawodowych z wojewodą śląskim, wyraził chęć kontynuowania rozmów i nadal ją niezmiennie podtrzymuje.

Mimo deklarowanej przez obie strony gotowości do rozmów, do chwili obecnej nie doszło do nich.
źródło: Zarząd Regionu Śląskiego OZZL Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • Harboł, 2011-10-26 10:45:58

  tu trzeba rozmawiać a nie robić sobie wzajemnie na złość!!
 • szczur wodny, 2011-10-26 10:43:43

  Może oni nie chcą? Gdyby chcieli już dawno by rozmawiali. Co to jest wyznaczyć miejsce i czas?
 • kora, 2011-10-26 10:39:53

  ciekawe czy dojdzie do rozmowy czy nie?