Lekarze pod elektronicznym nadzorem

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 24-02-2012
  • drukuj
Narodowy Fundusz Zdrowia zamierza w ciągu dwóch lat wydać wszystkim lekarzom, którzy działają w publicznym systemie, elektroniczną kartę specjalisty medycznego.
Lekarze pod elektronicznym nadzorem
Dzięki niej fundusz mógłby ewidencjonować wszystkie wizyty pacjentów, wydane im skierowania na leczenie u innych specjalistów oraz przepisane recepty – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

NFZ mógłby dzięki niej kontrolować np., ile leków, jakiego producenta i komu przepisuje dany specjalista.

Karta ma służyć także lekarzom. W przyszłości dzięki niej zyskają oni dostęp do informacji medycznej o pacjentach, np. o leczeniu stosowanym przez innych specjalistów.

Pomysł NFZ już na starcie spotkał się z dużym oporem lekarzy podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Żaden idiotyzm! Właśnie tego boją się najbardziej lekarze. Dzięki rejestracji elektronicznej będzie można za jednym kliknięciem myszki z bazy danych wysortować co dany lekarz zlecił danemu pacjentowi, ile, za ile, itd. Właśnie tego boją sią najbardziej. W większości krajów UE (zwłaszcza ty...ch najbardziej rozwiniętych) ten system funkcjonuje od lat i nie ma tam patologii! Dla przypomnienia - w 2000 roku rząd Buzka próbnie taki system wprowadzał w województwie śląskim - jakimś dziwnym trafem trafiło to na niemożliwe do przejścia problemy techniczno-organizacyjne. W średniej wielkości firmie spedycyjno-logistycznej zrobienie podobnej skali bazy danych, która umożliwi dyrekcji kontrolowanie wzdłuż i wszerz wszystkich etapów działalności o każdej porze dnia i nocy kosztuje kilkanaście tysięcy złotych. rozwiń

głodujący lekarz, 2012-02-24 10:31:12 odpowiedz

Znowu jakiś idiotyzm, kto to będzie wszystko sprawdzał, trzeba będzie znowu zatrudnić więcej urzędników, a dla zwykłego pacjenta i lekarza nic dobrego to nie oznacza. Takie działania to pomysł na odwrócenie uwagi od problemów służby zdrowia. Chore to nasze pańwo

pacjent, 2012-02-24 08:13:12 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE