Lekarze pod elektronicznym nadzorem

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 24-02-2012
  • drukuj
Narodowy Fundusz Zdrowia zamierza w ciągu dwóch lat wydać wszystkim lekarzom, którzy działają w publicznym systemie, elektroniczną kartę specjalisty medycznego.
Lekarze pod elektronicznym nadzorem
Dzięki niej fundusz mógłby ewidencjonować wszystkie wizyty pacjentów, wydane im skierowania na leczenie u innych specjalistów oraz przepisane recepty – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

NFZ mógłby dzięki niej kontrolować np., ile leków, jakiego producenta i komu przepisuje dany specjalista.

Karta ma służyć także lekarzom. W przyszłości dzięki niej zyskają oni dostęp do informacji medycznej o pacjentach, np. o leczeniu stosowanym przez innych specjalistów.

Pomysł NFZ już na starcie spotkał się z dużym oporem lekarzy podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Żaden idiotyzm!

Właśnie tego boją się najbardziej lekarze.
Dzięki rejestracji elektronicznej będzie można za jednym kliknięciem myszki z bazy danych wysortować co dany lekarz zlecił danemu pacjentowi, ile, za ile, itd.

Właśnie tego boją sią najbardziej.
...r /> W większości krajów UE (zwłaszcza tych najbardziej rozwiniętych) ten system funkcjonuje od lat i nie ma tam patologii!

Dla przypomnienia - w 2000 roku rząd Buzka próbnie taki system wprowadzał w województwie śląskim - jakimś dziwnym trafem trafiło to na niemożliwe do przejścia problemy techniczno-organizacyjne.

W średniej wielkości firmie spedycyjno-logistycznej zrobienie podobnej skali bazy danych, która umożliwi dyrekcji kontrolowanie wzdłuż i wszerz wszystkich etapów działalności o każdej porze dnia i nocy kosztuje kilkanaście tysięcy złotych.
rozwiń

głodujący lekarz, 2012-02-24 10:31:12 odpowiedz

Znowu jakiś idiotyzm, kto to będzie wszystko sprawdzał, trzeba będzie znowu zatrudnić więcej urzędników, a dla zwykłego pacjenta i lekarza nic dobrego to nie oznacza. Takie działania to pomysł na odwrócenie uwagi od problemów służby zdrowia. Chore to nasze pańwo

pacjent, 2012-02-24 08:13:12 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE