PARTNER PORTALU
  • BGK

Lekarze robią pacjentów w konia

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    21 marca 2012 - 07:32
Lekarze robią pacjentów w konia

Od początku roku do rzecznik praw pacjenta wpłynęło ponad 350 zgłoszeń osób skarżących się na długie czekanie na wizytę u specjalisty oraz 700 zgłoszeń od przewlekle chorych, skarżących się na problemy z otrzymaniem recepty na leki refundowane.
Chodzi tutaj o zdarzenia związane m.in. z odmawianiem przez lekarzy kontynuacji leczenia farmakologicznego z uwagi na brak w dokumentacji medycznej pacjenta informacji od lekarza specjalisty m.in. o sposobie leczenia i ordynowanych lekach – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”

Jednym z powodów bałaganu jest także brak odpowiedniej komunikacji ze specjalistami, którzy nie przykładają wagi do formalnych wymogów NFZ. Wielu informacji nie ma w oficjalnych dokumentach pacjenta a nawet jeśli już specjalista coś napisze, to rzadko kiedy na wskazanych przez NFZ blankietach.

Lekarze nie chcą płacić za refundację danego leku, jeżeli NFZ stwierdzi, że został on wydany osobie nieuprawnionej. Innymi słowy, nieważne, że pacjent jest przewlekle chory. Ważniejsze, aby system był zdrowy – ironizuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Mecenas, 2012-03-21 08:52:34

    A MOŻE BY TAK ZROBIĆ COŚ CO SPOWODUJE ,ŻE PANOWIE LEKARZE POWAŻNIE PODEJDĄ DO SWOICH OBOWIĄZKÓW? MYŚLĘ ,ŻE W DOBIE INFORMATYKI NIE BĘDZIE PROBLEMU WIĘKSZEGO Z TYM . ZAMIERZAM URUCHOMIĆ KRAJOWĄ MAPĘ NA KTÓREJ BĘDZIE POKAZANE GDZIE I KTO JEST GODNY TEGO BY WYKONYWAŁ TEN ZAWÓD !