PARTNER PORTALU
  • BGK

Lekarze w Polsce zarabiają coraz lepiej

  • Przegląd prasy/Dziennik Łódzki    7 marca 2011 - 06:39
Lekarze w Polsce zarabiają coraz lepiej

30 tys. zł dla anestezjologa, 20 tys. zł dla kardiologa i 14 tys. zł dla specjalisty od chirurgii ręki. Polscy lekarze przyznają, że z roku na rok mają się coraz lepiej.
I tak z najnowszego raportu przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak wynika, że lekarz specjalista zarabia w Łodzi od 2,1 do 3,9 tys. zł miesięcznie. Lekarz na stażu może średnio liczyć na 2,3 tys. zł. Dane te jednak bardzo często rozmywają się z prawdziwymi zarobkami lekarzy - czytamy w "Dzienniku Łódzkim". Jak zatem jest naprawdę?

Cytowany przez "Dziennik Łódzki" kardiolog z jednego ze szpitali klinicznych w Łodzi twierdzi, że jako specjalista  wykonujący echo serca zarabia blisko 6 tys. zł. Jednak jeśli doliczyć do tego 30 proc. wysługi lat i dyżury, to na koniec wychodzi nawet 20 tys. zł miesięcznie.

Z kolei jeden z ortopedów przyznaje, że choć jego zarobki sięgają czasem 16 tys. zł, to dobrą pensję osiąga się dopiero przy 10 albo 12-godzinnym dniu pracy.

Co ciekawe lekarze w woj. łódzkim radzą sobie dużo lepiej niż ich koledzy np. we Wrocławiu i Krakowie. Z wynika ta rozbieżność?

Otóż wynagrodzenie często zależy też od liczby specjalistów w danym regionie. Im jest ich mniej, tym na wyższe wynagrodzenie mogą liczyć. Dlatego rekordy biją tu anestezjolodzy i radiolodzy, których wciąż brakuje.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Ewka, 2011-03-17 12:32:55

    to jest prawdą że lekarze tyle zarabiają i część swoich obowiązków zwalają na pielęgniarki
  • Eterno Vagabundo, 2011-03-07 12:53:25

    Tu jasno, wyraźnie powiedzieć trzeba: Ten stan płac woła o pomstę do Nieba. A chcąc wyleczyć osobę chorą, To jeszcze ponadto, od niej, w łapę biorą.