PARTNER PORTALU
  • BGK

Lekarze wprowadzeni w błąd nie będą karani

  • PAP    24 października 2011 - 13:04
Lekarze wprowadzeni w błąd nie będą karani

Minister zdrowia Ewa Kopacz zapewniła, że lekarze wprowadzeni w błąd przez osoby nieuprawnione do korzystania z refundacji leków nie będą odpowiadali finansowo za wypisywanie recept.
Kopacz odniosła się do kontrowersji, które wzbudzają niektóre zapisy ustawy refundacyjnej (mają zacząć obowiązywać od 1 stycznia). Według prezesa Naczelnej Rady Lekarskiej Macieja Hamankiewicza oburzenie środowiska lekarskiego wywołuje fakt, że wystawienie recept osobie nieuprawnionej ma skutkować nałożeniem kar umownych i obowiązkiem zwrotu kwoty refundacji.

Czytaj też: Doktorzy przestaną wypisywać recepty?

Minister zdrowia zapewniła, że zgodnie z przepisami z ustawy refundacyjnej lekarz wprowadzony w błąd przy wypisywaniu recepty nie będzie ponosił odpowiedzialności finansowej. „Nie jest rolą tego rządu i ministra, aby utrudniać życie lekarzy” – powiedziała Kopacz.

Przypomniała także, iż resort zdrowia przygotował sześć ustaw, „których wprowadzenie spowoduje, że z roku na rok będziemy obserwować poprawę w systemie ochrony zdrowia”.

Kopacz podsumowała również cztery lata w MZ. Wśród sukcesów wymieniła m.in. wzrost wynagrodzeń lekarzy, zwiększenie dostępności do świadczeń, wprowadzenie algorytmu podziału środków NFZ oraz inwestycje w system ratownictwa medycznego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.