PARTNER PORTALU
 • BGK

Lekarze zawarli porozumienie z zarządem szpitala w Ostródzie

 • PAP/em    31 grudnia 2015 - 18:20
Lekarze zawarli porozumienie z zarządem szpitala w Ostródzie
(fot. flickr.com/PerformImpacted)

Lekarze zawarli porozumienie z zarządem szpitala powiatowego w Ostródzie. Tym samym wszystkie oddziały w tym ginekologiczno-położniczy i chirurgii urazowo-ortopedycznej oraz poradnie tych specjalności będą otwarte od 1 stycznia 2016 roku.
O zawarciu porozumienia poinformował w czwartek (31 grudnia) PAP starosta ostródzki Andrzej Wiczkowski.

W środę na stronach internetowych szpitala ukazała się informacja o tym, że Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej w Ostródzie SA zawiesza od 1 stycznia 2016 roku do 29 lutego 2016 roku działalność na oddziałach: chirurgii urazowo–ortopedycznej oraz ginekologiczno–położniczym oraz poradni chirurgii urazowo–ortopedycznej i ginekologiczno–położniczej. Jak wyjaśniał w środę zarząd placówki, zawieszenie działalności oddziałów i poradni podyktowane było "brakiem możliwości zapewnienia niezbędnej kadry lekarskiej" od 1 stycznia 2016 r.

Jak podawał zarząd w środę 31 grudnia 2015 r. lekarzom kończyły się kontrakty o pracę i nie przyjęli oni nowych propozycji finansowych od zarządu placówki. Jednocześnie kierownictwo placówki poinformowało, że pacjenci mogą korzystać z pomocy medycznej tych specjalności w szpitalach w Iławie i Olsztynie.

W czwartek starosta Wiczkowski podał PAP, że właściciel szpitala czyli starostwo i lekarze osiągnęli porozumienie. "Poziom wynagrodzenia lekarzy zostaje na tym samym poziomie, zmieniła się natomiast kwestia zakresu obowiązków i organizacji pracy w szpitalu" - wyjaśnił starosta.

Dodał, że "chce uspokoić wszystkich pacjentów, iż cały szpital w tym dwa oddziały ginekologiczno-położniczy oraz chirurgii urazowo- ortopedycznej będą normalnie pracowały od 1 stycznia 2016 roku, zapewniając opiekę potrzebującym".

Podkreślił, że odwołany został w środę dotychczasowy prezes zarządu szpitala Krzysztof Sawicki a pełniącym obowiązki prezesa od środy wieczorem został członek rady nadzorczej Leszek Rochowicz, który będzie pełnił tę funkcję nie dłużej niż trzy miesiące.

Radca prawny Tomasz Kozak reprezentujący podczas negocjacji lekarzy potwierdził PAP zawarcie porozumienia, nie podał jednak szczegółów. "To jest umowa handlowa, nie będziemy podawać szczegółów" - wyjaśnił.

W środę były prezes szpitala Krzysztof Sawicki mówił, że lekarze domagali się podwyżki, na które nie stać było placówki. Wymienił, że chodziło o kwoty od 2 do 4 tys. zł na osobę. Na obu oddziałach pracuje 12 lekarzy. Roczny budżet szpitala powiatowego w Ostródzie wynosi około 30 mln zł.

Natomiast ordynator oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej szpitala powiatowego w Ostródzie dr Krzysztof Wiśniewski mówił w środę PAP że powodem braku porozumienia lekarzy z dyrekcją placówki były kwestie organizacyjno-płacowe. Jak wyjaśnił chodziło o pacjentów z urazami czaszkowo-mózgowymi, którzy są przyjmowani na nieposiadający odpowiednich warunków do ich leczenia oddział chirurgii urazowo-ortopedycznej. Lekarze oddziału chirurgii urazowo-ortopedycznej nie chcieli także przejmować opieki w godzinach popołudniowych i nocnych nad pacjentami z otolaryngologii.

Rzeczniczka warmińsko-mazurskiego oddziału NFZ Magda Mill podała PAP, że wcześniejsze ustalenia dotyczące dodatkowej organizacji przyjmowania pacjentów przez inne placówki w regionie, który miałby wynikać z kryzysowej sytuacji na dwóch oddziałach szpitala w Ostródzie są już nieaktualne.

"Szpital w Ostródzie przyjmuje i będzie od 1 stycznia przyjmować pacjentów na wszystkich oddziałach w tym i na ginekologiczno-położniczym oraz chirurgii urazowo-ortopedycznej a za świadczenia medyczne wykonane na tych oddziałach NFZ zapłaci zgodnie ze wcześniej zawartą umową" - wyjaśniła.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.